فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

طرح نظریه دولت نظامی

رادیو امید | 16:19 - 21.05.2018

حکومت (اصولگرایان و اصلاح طلبان) پس از سناریو سوری شدن ایران و بی اثر بودن آن برای مردم، حالا سناریو دولت نظامی را مطرح میکنند تا با ایجاد رعب و وحشت مردم را به تمکین و قطع اعتراضات وادار کنند. حتی صحبت از قاسم سلیمانی میکنند.حکومت جمهوری اسلامی تاکنون مدعی بود که اگر امریکا از برجام خارج شود چه ها نخواهد کرد،اکنون  به تکاپو افتاده و در حال گفتگو با کشورهای اروپایی است برای باقی ماندن در برجام.

سپاه و اطلاعات این را هم خوب میدانند که توانایی مقابله و گردن کشی در برابر غرب را ندارند. تخصص حکومت ایجاد بحران و کنترل آن است . اما بالاخره در یکی از این بحران ها کنترل از دستشان خارج میشود .هرچند  در حال حاضر مست از فتنه گریهای بین المللی و داخلی به غارت ادامه می دهند.

به نظر می رسد وظیفه تئوریسین های اصلاح طلبان (استمرار طلبان) طرح کوچه های بن بستی است که مخالفین رژیم وقت خود را در آن ها هزینه کنند. تمام این تحلیل ها و نظریه ها  برای سرگرم کردن مردم و در خدمت بقای رژیم جمهوری اسلامی میباشند و عوام فریبی بیش نیست.به نظر میرسد با توجه به اتفاقات و اعتراضات اخیر در ایران اصلاح طلبان و تحلیل ها و رهنمودهایشان راه به جایی نمی برد.

نظریه  دولت نظامی برای ایجاد دو قطبی در جامعه میباشد  که مردم را به سمتی ببرد تا از ترس روی کارآمدن یک نظامی به یک راست بدتر از نظامی یا اصلاح طلب مطیع حکومت رای بدهند. نظریه های حکومتی اعم از اصلاح طلب یاااصول گرا تا به حال چندمنظوره بوده و عمل کرده.

حکومت همیشه نشان داده است که در مواقع حساس و ضروری صورتک مزحکی نظیر خاتمی، ظریف و مانند اینها را برای انتخاب پیش روی مردم می گذارند.اما چقدر روی کار آمدن یک یونیفرم پوش امکان پذیر است و راه برون رفت نظام از این وضعیت می باشد معلوم نیست.

حكومت همواره از متغير خارجي براي پیش برد اهداف خود و تضعيف طبقه متوسط استفاده كرده و هروقت اين متغير از كنترل خارج شده، برای برون رفت از بحران نرمش قهرمانانه انجام داده است .

اصلاح طلبان و اصولگرایان دو لبه ي تيز يك قيچي هستند كه ، هركدام به شيوه خود،حتی با وجود اختلاف با هم، در زمان بحران به يكديگر مي پيوندند و مخالفين را از لبه تیز قیچی می گذرانند .

الهام مهرانی

کلید واژه ها