فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

7 میلیارد تومان، ارزش فقط “خط رند تلفن اختلاس گر”در ایران

رادیو امید | 14:44 - 26.02.2018

اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، امروز دوشنبه هفتم اسفند، در گفت‌وگو با وبسایت خانه ملت، وابسته به مجلس در رابطه با سه مدیر دولتی در پرونده اختلاس ۲۰۰ میلیارد تومانی از وزارت نفت و شناسایی ۷۰ میلیارد تومان مدعی شد: «این فرد از قبل اموالش را به پول نقد و ارز تبدیل نکرده بود و فرصت برای جابه‌جایی اموال نداشته، چرا که سه ساعت پس از کشف دزدی توسط وزارتخانه، از کشور خارج می‌شود».

او اضافه کرد: «چون پس از ۱۰ سال کسی دزدی این فرد را کشف نکرده بود، این فرد با خیال راحت به کار خود ادامه می‌داد و اموال را به نام کسی نزده بود». چند ماشین مازراتی، پورشه و بنز که متعلق به این فرد بوده، کشف شده و «خط رند تلفن همراه» او نیز هفت میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

لازم به یادآوری است که، در ماه‌های گذشته موضوع یک اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی در وزارت نفت ایران مطرح شده و برخی رسانه‌ها مبلغ این اختلاس را ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند.

در این زمینه علیرضا سلیمی، نماینده محلات در مجلس، روز ۲۶ دی اعلام کرده بود که «۱۵ میلیون دلار و همچنین ۶۰ میلیارد تومان از حساب‌های شرکت ملی نفت مفقود شده» و این فرد به کانادا فرار کرده است.

روزنامه ایران نیز در گزارشی اعلام کرده بود که این فرد «از سال ۸۸ اقدام به سوء‌  استفاده مالی کرده و تا همین اواخر به سوء‌استفاده مالی مشغول بوده است».

به گفته غلامحسین اژه‌ای، ۷۰ میلیارد تومان از اموال این فرد و نزدیکانش از جمله ۱۴ آپارتمان، ۲۵ زمین، هفت اتومبیل و دو موتور شناسایی شده است.

برخی از وب‌سایت‌ها اعلام کرده بودند که فرد متهم به اختلاس از وزارت نفت، جلیل سبحانی مدیرعامل شرکت مهندسی و تأمین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی، اسپک، است اما او این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که هنوز در ایران و در دفتر خود مشغول به کار است.

یکی دیگر از پرونده‌های فساد مالی در وزارت نفت مربوط به خرید یک دکل نفتی است که پول آن پرداخت شده اما وارد ایران نشده است. جلسات دادگاه این پرونده از ماه گذشته آغاز شده و قرار است هشتمین جلسه رسیدگی به این پرونده ۱۴ اسفند ماه برگزار شود.

کلید واژه ها