فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

⭕️روش تعیین سن پناهجویان در سوئد اعلام شد

رادیو امید | 08:55 - 13.07.2017

?در نشست رسانه‌ای که امروز از سوی اداره مهاجرت و اداره پزشکی قانونی برگزار شد، روش تعیین سن جدید و آمارهای مربوط به تعیین سن معرفی و تشریح شدند.

?به نوشته رادیو دری سوئد, بر اساس توضیحات پزشکی قانونی (طب عدلی)، از این پس دو پزشک با بررسی استخوان زانو و دو پزشک با بررسی دندان عقل پناهجو، سن او را مشخص می‌کنند. برای زیر سن شناخته شدن فرد، تایید هر چهار پزشک الزامی است.

?از انجا که تجربه‌ی پزشکی در مورد بررسی زانو اندک است، بررسی دندان عقل نیز به پروسه اضافه شده است. الیاس پالم، از اداره پزشکی قانونی، توضیح می‌دهد: برای بیشتر افراد سن رشد دندان عقل پس از هجده سالگی ست. با این روش تلاش داریم تا اطمینان این روش را افزایش دهیم.

?دانیال صالحی مدیر پروسه پرونده‌های اداره مهاجرت در گفتگو با بخش فارسی|دری رادیو سوئد گفت: اگر پس از مصاحبه با پناهجو مشخص شود که مدارک تعیین سن او کافی نیست، می می‌توانیم او را به اداره پزشکی قانونی معرفی بکنیم تا سنشان مشخص شود.

?او اضافه می‌کند که هیج اجباری برای تعیین سن پزشکی وجود ندارد و اگر فرد این روش را قبول نکند ما بر اساس مدارک و شواهد موجود تصمیم‌گیری می‌کنیم.

?بسیاری از شنونده‌های رادیو سوئد که تنها چند ماه به هجده سالگی آنها باقی مانده است، در تماس با ما گفته‌اند که آنان نیز دعوت به تعیین سن پزشکی شده‌اند. دانیال صالحی در این‌باره می‌گوید: اینجا یک سوء‌تفاهم پیش آمده است. سنی که در پرونده بسیاری از افراد ثبت شده دقیق نیست و تنها بر اساس حدس و گمان است. تعیین پزشکی سن باعث می‌شود تا آنها شانس دوباره‌ای داشته باشند تا سنشان دقیقتر مشخص شود.

?جمعه لومانی، از اتحادیه کودکان تنهای پناهجو در واکنش به تعیین سن پزشکی گفت: که این آزمایشات دقیق نیستند و این اتحادیه نسبت به چنین اقداماتی اعتراض دارد.

?او از اینکه اداره مهاجرت مدارک هویت پناهجویان تنهای افغان را نمی‌پذیرد احساس نگرانی می‌کند. به گفته او تعیین سن برخی افراد تنها با مشاهده ظاهری انجام می‌گردد.

?به گفته مدیر پروسه پرونده‌های اداره مهاجرت، در سال جاری این اداره بنا دارد تا بین سه تا چهارده هزار تعیین سن انجام دهد و همچنین اداره پزشکی فانونی توانایی انجام پانصد تعیین سن در سال را دارد.

کلید واژه ها