فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از طریق فیلترشکن‌ها ، فیلتر تلگرام را دور می‌زنند

رادیو امید | 11:01 - 16.07.2018

 

رادیو امید: عبدالصمد خرم‌آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با ابراز نگرانی اعتراف کرد تعداد ۳۰ میلیون و ۱۰۰هزار نفر از طریق فیلترشکن‌های هات‌گرام و تلگرام طلایی فیلتر تلگرام را دور می‌زنند.


خرم آبادی ا با اشاره به بالا بودن آمار افرادی که فیلترینگ تلگرام را دور می‌زنند گفت: فعالیت فیلترشکن‌های داخلی نظیر هات‌گرام و تلگرام طلایی برخلاف اهداف و سیاست‌های تعیین شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

وی اظهار کرد: براساس آماری که مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه ۱۳۹۷ اعلام کرده است، تعداد ۳۰ میلیون و ۱۰۰هزار نفر از طریق فیلترشکن‌های هات‌گرام و تلگرام طلایی فیلتر تلگرام را دور می‌زنند.

وی افزود: اینترنت بدون فیلتر هات‌گرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تأمین می‌کند.

خرم‌آبادی با اشاره به این موضوع عنوان کرد: این در حالی است که فعالیت فیلترشکن‌های داخلی نظیر هات‌گرام و تلگرام طلایی برخلاف اهداف و سیاست‌های تعیین شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

وی افزود: مصوبه مربوط به «سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسانهای اجتماعی» حدود یک سال پیش (خرداد ۱۳۹۶) به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است؛ فراگیر شدن پیام‌رسان‌های داخلی و جلوگیری از دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور صراحتا جزو اهداف و سیاست‌های مذکور در این مصوبه است.

خرم‌آبادی ابراز کرد: از آنجا که فعالیت هات‌گرام و تلگرام طلایی هم مانع از فراگیر شدن پیام‌رسانهای داخلی و هم موجب دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور خواهد شد، لذا فعالیت این دو نرم‌افزار برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

وی افزود: اینکه نهادهای ذی‌ربط منتظر بمانند تا تلگرام و سایر پیام‌رسان‌های خارجی بستر ارتباطاتی مردم در فضای مجازی کشور را فراهم کنند و شرکت‌های داخلی را به عمله تلگرام تبدیل کنند، نهایت تنبلی است.

خرم‌آبادی با تاکید بر فیلترینگ تلگرام و سانسور فضای مجازی گفت: باید ارتباط بین هات‌گرام و تلگرام طلایی را با شبکه اجتماعی تلگرام قطع کرد و برای فراگیر کردن پیام‌رسان‌های مستقل داخلی باید کمر همت را محکم بست؛

کلید واژه ها