فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

یهودی ستیزی در جمهوری اسلامی ایران

رادیو امید | 15:16 - 11.06.2018

 

روحانیون پس از اشغال ایران در 1320 و تبعید رضا شاه،  دوباره پا به غرصه گذاشته و با ایجاد مدارس و انجمن های مذهبی برای نجات “امت اسلام”  فعالیت های خود را آغاز کردند که عمدتا روی مبارزه با بهائیان و بی دینان متمرکز شده بود. با مطرح شدن مسئله فلسطین و مهاجرت یهودیان از اروپا به این سرزمین و سرانجام تشکیل دولت اسرائیل در 1327 شمسی، یهودی ستیزی و مبارزه با صهیونیسم جای ویژه ای در دستگاه نفرت و کینه روحانیون پیدا کرد وبعد از آن، بهائیان نیز به نوکران یهود و صهمیونیسم متهم شدند.

 روحانیون ایران، اختلاف بین اسرائیل و فلسطینیان را نه یک اختلاف بر سر زمین و خاک، بلکه جنگ بین یهودیت و اسلام معرفی کردند. طبیعتا با ستم و ظلمی که بر مردم فلسطین روا میشد و با افزایش درد و رنج آنان، کارنامه سیاه یهودیان در دادگاه مذهبی روحانیون نیز سیاه تر میشد و بر میزان نفرت آنان از قوم یهود افزوده میشد.

رژیم ایران  به بهانه حمایت از مردم فلسطین و با راه اندازی یک جنگ صلیبی با اسرائیل، هم منافع ملی  ایرانیان را زیر پا گذاشته، هم به درد و رنج فلسطینیان افزوده است و هم با اشغال نظامی-سیاسی لبنان توسط حزب الله و حمایت از رژیم جنایتکار بشار اسد، بنیادگرائی خود در منطقه را گسترش داده و بدین ترتیب، عمرحکومت ضد ایرانی اش را تداوم بخشیده است.  محسن رضائی فرمانده سابق سپاه پاسداران دریکی از مصاحبه های خود گفت:از بعد سیاسی، نبود ایران در معادلات و مبارزات ملت فلسطین، ضربه ای جبران ناپذیر به سیاست خارجی ایران و منافع ملی ماست.

موفقیت رژیم ایران در برافراشتن پرچم مبارزه با صهیونیسم و تلاش برای نابودی اسرائیل به میزان زیادی مرهون رسوبات ارتجاعی در جوامع اسلامی و در کشور ایران است، رسوباتی که در قلب و مرکز خود روی “یهودستیزی” بیمارگونه قرار گرفته اند.

طبیعتا به همان اندازه که کارزار “مبارزه با رژیم صهینونیستی” برای حیات جمهوری اسلامی ضروری است، به همان میزان نیز بر سرنوشت ایرانیان بطور مستقیم تآثیر گذاشته و نسل های کنونی و آینده کشور تاوان آن را پرداخت می کنند..

 

ادامه جمهوری اسلامی در ایران میسر نیست مگر آن که  تفرقه بیاندازند و حکومت کنند. یعنی عناصر مختلفی که  بگویند که بهایی بد است، مسلمان اهل سنت بد است، دراویش بدند،یهودیان بدند … و این تقسیم بندی ها را ادامه بدهند تا بتوانند این حکومت استبدادی را زنده نگه دارند.

آنچه که ما در ذهن و زبان مسئولان جمهوری اسلامی و برخی از منتقدان آن می‌بینیم دقیقاً دیدگاه خمینی است.

۱۵ سال قبل از انقلاب وی در ۱۳ خرداد ۱۳۴۲ در سخنرانی مخالفت با شاه می‌گوید: «به اسرائیل می‌خواهند کارآموز بفرستند. ما چرا باید از یهودی‌ها یاد بگیریم؟ یعنی وی دولت اسرائیل با جمعیتی هشت و نیم میلیون نفری را با یهودیت و دین یهود یکی می‌داند. به گفته  خمینی اسرائیلی‌ها شاید از تبار یهود بنی قریظه باشند که علی هفتصد نفرشان را یک روز گردن زد.

 

 خمینی وقتی به قدرت می‌رسد، می‌گوید همان کاری که امام اول شیعیان با فلان قبیله یهود کرد، ما امروز باید همان کار را با جامعه یهودیان بکنیم. همین دیدگاه را خامنه‌ای، رهبر فعلی جمهوری اسلامی هم دارد. وی در سخنرانی ۲۹ تیر ۱۳۷۴ گفت: «دولت بی اصل و نسب؛ دولت جعلی؛ ملتِ دروغی. از اطراف دنیا آدم‌های شریر را گرد آوردند و ملغمه‌ای به اسم اسرائیل درست کردند. این ملّت است؟! هر جا یهودی‌های شریر و خبیثی بودند، در آنجا جمع شدند.

 خمینی  در اولین پیامی که برای روز قدس فرستاد گفت: روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می‌دانم، روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم؛ و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند خارج شوند، و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند.

 

جمهوری اسلامی یهودیت و یهودیان و صهیونیسم را غالباٌ مترادف با یکدیگر به کار می برند. صیونیسم  به معنی “جنبش ملی‌گرایی یهودیان برای هویت و ملیت خود و برای آن که کشور خودشان را داشته باشند”است.

 زمانی که در قرن نوزدهم جنبش صیونیسم سیاسی آغاز شد، در بسیاری از کشورهای دنیا، ملی‌گرایی از آن برداشت می‌شد.

 

جمهوری اسلامی ، اسرائیل را متهم به پاکسازی قومی می‌کند. از زمان تشکیل اسرائیل در ۱۹۴۸ تا به حال، ۱۶۰ هزار فلسطینی در محدوده کشور اسرائیل زندگی می‌کردند. در حال حاظرجمعیت آنها به یک میلیون و هشتصد هزار نفر رسیده یعنی یازده برابر شده. اما از زمان انقلاب سال ۵۷ ایران به این سو، یبشتر یهودیان ایرانی که شمارشان بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر بوده، به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند. وضعیت بهائیان و مسیحیان و دیگران نیز در ایران همینطور است. قتل‌های زنجیره‌ای روشنفکران در جمهوری اسلامی ایران، در مورد مسیحیان و یهودیان هم اتفاق افتاده و مصداق پاکسازی قومی است.

خمینی و خامنه ای و دیگر مقامات ایران هم همچنان می گویند: «با محو اسرائیل، آرامش و صلح اسلامی برقرار خواهد شد.

کلید واژه ها