فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

گزارش سازمان ملل متحد در مورد ایران

رادیو امید | 15:22 - 21.02.2018

 

سازمان ملل متحد اخیرا گزارشی حاوی اخباری را منتشر کرد که خیلی ها نمی خواهند به آن گوش بدهند.

یک گروه کارشناسی سازمان ملل متحد نتیجه گرفت که ایران قطعنامه سازمان ملل متحد درباره ممنوعیت فروش تسلیحات از سوی آن کشور را نقض کرده است؛ خصوصا موشک هایی که شورشیان حوثی در یمن به داخل خاک عربستان سعودی پرتاب کردند ساخت ایران بود.

سران رژیم در ایران نمی خواهند این خبر را بشنوند، زیرا این خبر ثابت می کند ایران ناقض موافقتنامه بین المللی مربوط به خودش است. مدافعان سرسخت توافق هسته ای ایران هم نمی خواهند این گزارش را بشنوند، زیرا باز ثابت می کند رژیم ایران قابل اعتماد نیست.

بعضی از اعضای سازمان ملل متحد هم حاضر نیستند به آن گوش بدهند زیرا بیش از پیش ثابت می کند ایران قطعنامه شورای امنیت را به چالش کشیده و سازمان ملل برای انجام کاری تحت فشار قرار خواهد کرد.

جهان بیش از این نمی تواند نسبت به نقش ایران در دامن زدن به بی ثباتی در خاورمیانه خود را به ندانستن و شک و تردید بزند. اذعان به منشاء ایرانی موشک فرود آمده بر عربستان سعودی آن طور که عده ای اتهام می زنند زمینه چینی برای جنگ نیست. اتفاقا این پیش نیازی ضروری برای پرهیز از جنگ است.

ما امروز، مجهز به شواهد، فرصت مهار رفتار ایران و درخواست پایبندی اش به موافقتنامه های بین المللی را داریم که هدف از آن دوری از مناقشه است. اما اگر اقدامی صورت نگیرد، زمانی نه چندان دور وقتی سعودی های غیر نظامی بی گناه با تسلیحات ایران کشته شوند، فرصت صلح از دست خواهد رفت.

کلید واژه ها