فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

گزارش اختصاصی رادیو امید از تظاهرات عیله فساد و گرانی

رادیو امید | 20:33 - 30.12.2017

 تظاهرات سراسری در ایران وارد سومین روز خود شد.

اعتراض مردم به گرانی با مراجعه از طریق شبکه های اجتماعی و با تعیین وقت در شهرها اعتراضات خود را ابراز داشتند.

اولین اعتراضات چند هفته قبل در بازار تهران آغاز شد که ادامه آن 7 دی در شهر مشهد  به صورت گسترده ای در چند شهر از جمله نیشابور،شاهرود،یزد،بیرجند،کاشمرو گناوه نیز شکل گرفت.

باتوجه به منعکس شدن تجمعات روز 7 دی در شبکه های مجازی و رسانه های بی المللی و حمایت رونالد ترامپ رئس جمهوری ایالات متحده از معترضان علیه فساد وگرانی بیانیه های مختلفی از شهر های دیگر برای 8 دی پخش شد.

کرمانشاه اولین شهر اعتراض در روز8 دی را رقم زد که با تجمع چند هزار نفری نیروهای انتظامی در سرکوب آن موفق نشدندو در ساعات بعدی در نزدیک به 10 شهر مختلف نقاط ایران تظاهرات اعتراضی برگزار شد و تا پاسی از شب ادامه یافت و شاهد تیر اندازی در شهر اهواز شدیم که خوشبختانه کشته و زخمی در بر نداشت.

روز 9 دی روزی که رژیم تظاهرات رای من کجاست را سرکوب کرد، روزی بسیار شیرین برای رژیم بود، اما 9 دی 96 بسیار متفاوت از سالهای اخیر و شهرهای مختلف ایران تظاهرات بسیار گسترده ای را علیه رژیم در حال برگزاری کردن هستند، و تا نیمه شب هم ادامه خواهد داشت و در اواخر روز بیانیه های جدیدی برای 10 دی در حال پخش شدن می باشد که ادامه این جنبش اجتماعی را نشان می دهد.

طبق اخبار رسیده 3 کشته وزخمی در روز9 دی لرستان تقدیم این مردم کرد.

بیش از 20 شهر در روز 9 دی تظاهرات علیه گرانی و فساد در حال برگزاری است.

محور شعار ها در اکثر ها : مرگ بر دیکتاتور، نترسید نترسید ما همه با هم هستیم، مرگ بر خامنه ای، ایرانی باغیرت حمایت حمایت، نیروی انتظامی حمایت حمایت، جمهوری اسلامی نمی خواهیم نمی خواهیم، استقلال آزادی جمهوری ایرانی، ملت گدایی می کند آقا خدایی میکند، توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه.

 

 

کلید واژه ها