فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

کمک هزینه های اجتماعی به پناهجویان باید کاهش یابد

رادیو امید | 15:32 - 06.09.2017

سباستین کورتس، وزیر خارجه اتریش و نامزد پیشتاز “حزب مردم” اتریش گفته است که کمک هزینه (سوسیال) به مهاجران باید کاهش یابد و میزان نهایی آن معین گردد.
سباستین کورتس، وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه گفت که کمک هزینه مالی به مهاجران باید کاهش یابد و میزان آن باید در حد مشخصی معین گردد. او در حالی این سخنان را به زبان آورده است که موضوع مهاجران یک مسئله نگران کننده در بین رای دهندگان اتریشی است.
قرار است انتخابات سراسری اتریش روز ۱۵ اکتبر در این کشور برگزار شود. سباستین کورتس از “حزب مردم” شانس زیادی برای پیروزی در این انتخابات دارد.
بر اساس طرح کورتس، کمک مالی حکومت به هر پناهجو به ۵۶۰ یورو در ماه کاهش خواهد یافت که این مقدار تقریبا نیم خط فقر در این کشور است. در این طرح همچنان حد نهایی کمک هزینه برای یک خانوار ۱۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده است.
ده ها هزار تن از خاورمیانه، افغانستان و افریقا طی دو سال گذشته به اتریش رسیده اند. این مسئله باعث افزایش هزینه دولت در بخش کمک های اجتماعی شده است. سیاستگذارانی که حامی کاهش هزینه ها برای مهاجران هستند، از چنین موضوعی به نفع خود سود می برند.
نظرسنجی ها نشان می دهند که حزب محافظه کار “مردم” سباستین کورتس حدود ۳۳ درصد آرا را با خود دارد. در حالی که حزب راستگرای “آزادی” و حزب “سوسیال دموکرات” صدراعظم کریستن کرن هر کدام ۲۵ درصد حمایت مردم را با خود دارند.
کورتس ۳۱ ساله در بیانیه ای گفته است: «ما باید دولت رفاه و سیستم های خود را برای درازمدت حفاظت کنیم. برای رسیدن به این هدف، ما باید از سیستم رفاه اجتماعی خود در مقابل مهاجرت بیشتر حفاظت نماییم».
او گفته است: «افراد زیادی پول حمایت اجتماعی را دریافت می کنند… بدون آن که به این سیستم اجتماعی پولی داده باشند. آنانی که کار می کنند و مالیات می پردازند، نباید ضرر کنند». این سخنان کورتس مشابه با سیاست حزب راستگرای “آزادی” اتریش است.
از هنگام آغاز موج بزرگ مهاجرت، سه ایالت از ایالت های اتریش که به شدت فدرال عمل می کنند، قوانینی شبیه پیشنهادات کورتس را ارائه کرده اند. “حزب آزادی” که توانسته است به خاطر مخالفت با مهاجرت حمایت های مردمی را از آن خود کند، کورتس را متهم می کند که برنامه های آن را کپی کرده است.
قانون کاهش کمک هزینه ها برای پناهجویان در این سه ایالات، در حال حاضر تحت بررسی محکمه قانون اساسی قرار دارد و به نظر نمی رسد زودتر از آغاز سال آینده میلادی به اجرا درآید. آژانس آوارگان سازمان ملل متحد می گوید که کاهش کمک های اجتماعی نقض قانون اروپا و قانون بین الملل است.
بر اساس توافق “کنفرانس فقرزدایی”، یک خانواده با دو عضو بزرگسال و دو طفل باید ماهانه حدود ۲۵۰۰ یورو درآمد داشته باشند که این مبلغ در صورت بیکاری از سوی سیستم رفاه اجتماعی پرداخته می شود. هنوز مشخص نیست که پناهجویان کودکان بیشتری داشته باشند، چه مقدار دریافت خواهند کرد. کارزار انتخاباتی کورتس درباره این مسئله توضیحی ارائه نکرد.
در ایالت ویانا، جایی که بیش از ۶۰ درصد پول رفاه اجتماعی پرداخته می شود، به یک فرد بدون درنظرداشت تابعیت آن در حال حاضر حدود ۸۴۰ یورو در ماه داده می شود.
مسئله مهاجران و پناهجویان، یک مسئله نگران کننده و حساس برای رای دهندگان اتریشی است.
کورتس همچنان می خواهد در صورت پیروزی، مالیات شرکت ها را کاهش دهد. در حال حاضر نرخ مالیات شرکت ها ۲۵ درصد است.

کلید واژه ها