فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

کشتار مسلمانان آراکان از زبان زنان منطقه

رادیو امید | 12:42 - 01.09.2017

زنان مسلمان منطقه آراکان میانمار با شرح حملات بودیست ها و ارتش این کشور علیه مسلمانان آراکان، خواستار کمک کشورهای اسلامی شدند.

زنان مسلمان منطقه آراکان میانمار که به منطقه تکناف بنگلادش در نزدیکی مرز میانمار پناه برده اند با انتشار ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی به شرح حملات بودیست ها و ارتش این کشور علیه مسلمانان آراکان پرداختند.

راشده بگوم زن 25 ساله اهل آراکان در یکی از این ویدئوها با اشاره به اینکه محل زندگی اش از سوی گروه های بودیست مورد حمله قرار گرفته است، گفت:

«بودیست ها ظلم زیادی می کنند، خانه هایمان را آتش می زنند، به دخترانمان تجاوز می کنند و کودکانمان را می کشند. 4 الی 5 روز نتوانستیم غذایی بیابیم. به سختی خودمان را به اینجا رساندیم. یک پسرم را از دست دادم».

او در پاسخ به این سوال که ‘آیا مایل به بازگشت به محل زندگی خود هستید؟’ اظهار داشت:

«تا هنگامی که به ما حمله می کنند نمی توانیم برویم. تنها زمانی که حملات متوقف شود می توانیم به خانه های خود برگردیم.

پس از اینکه به اینجا رسیدیم با استفاده از کمک های دریافتی توانستیم که مقداری غذا بخوریم. خانه های مان را آتش می زنند و کسانی را که آنجا هستند را نیز می کشند».

در ویدئوی دیگری امبیا خاتون زن 55 ساله آراکانی در مورد وقایع اخیر در میانمار، می گوید:

«بودیست ها ظلم زیادی می کنند، خانه ها را آتش زدند و بمب انداختند. به همین دلیل نیز مجبور به ترک روستای خود شدیم».

گفتنی است که پس از حمله به مراکز ایست و بازرسی پلیس در 25 آگوست در آراکان، عملیات نظامی نیروهای امنیتی میانمار به کشتار مسلمانان تبدیل شده است. دولت میانمار تعداد افراد غیرنظامی را به خاطر عدم دسترسی به این مناطق ممنوع الورود و خروج نمی تواند مشخص کند.

بسیاری از مسلمانان به علت حملات شدید مجبور به ترک خانه های خود شده اند. ده ها روستا توسط ارتش سوزانده شده و غیرقابل سکونت شده است. ده ها هزار مسلمان آراکان که از روستاهای خود فرار کرده اند تلاش می کنند به مناطق نسبتا امن رفته و یا از راه های غیرقانونی به بنگلادش برسند.

کلید واژه ها