فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

کارگران فولاد قزوین در اعتراض به وضعیت نامعلوم و معوقات مزدی چادر زدند

رادیو امید | 12:03 - 28.04.2018

جمعی از کارگران فولاد قزوین واقع در شهرستان تاکستان از ادامه اعتراضات صنفی خود خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: بیش از یک ماه است که در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه وضعیت شغلی‌مان، مقابل ساختمان نهادهای مختلف دولتی در استان و شهرستان تجمع کرده‌ایم و امروز نیز با زدن چادر مقابل ورودی کارخانه خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت نابسامان خود شده‌ایم.


از قرار معلوم، کارفرمای کارخانه فولاد قزوین از حدود یک هفته قبل درهای کارخانه را به روی کارگران معترض بسته و اجازه ورود آنها را به کارخانه نمی‌دهد. این درحالی‌ست که مسئولان کارخانه برای جایگزین کردن نیروی کار جدید اطلاعیه‌ای بر سر در کارخانه نصب کرده‌اند.
این کارگران ضمن شرح مشکلات معیشتی خود می‌گویند: تا زمانی که مدیران کارخانه و مقامات محلی و استانی به اوضاع ما رسیدگی نکنند، به اعتراض صنفی ادامه خواهیم داد.
ظاهرا کارگران این کارخانه جدا از مطالبات جاری (دستمزد اسفند ۹۶ و فروردین ۹۷)، حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان از کارفرمای سابق کارخانه طلب دارند که طبق قوانین واگذاری کارفرمای جدید باید مسئولیت پرداخت آن را برعهده گیرد. در عین حال حق بیمه این کارگران از دی ماه ۹۶ به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.
به گفته کارگران معترض فولاد قزوین، پس از واگذاری این واحد به بخش خصوصی در سال ۹۶، مشکلات کارگران این شرکت آغاز شده و در ماه‌های گذشته اوضاع به شدت وخیم‌تر شده است.
این کارگران می‌گویند: ماه گذشته حدود ۱۰۰ نفر از همکارانمان یکجا از کار بیکار شدند و بعد از گذشت چند روز با حمایت سایر کارگران کارخانه به کار سابقشان بازگشتند. با این حال نگرانی از بیکاری هم بر نگرانی‌ها و مشکلات کارگران افزوده شده است.

کلید واژه ها