فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

کارگران سد مخزنی کهیر بیش از ۸ ماه است که حقوق نگرفته اند

رادیو امید | 15:26 - 02.05.2018

جمعی از کارگران شرکت جهان کوثر که پیمانکار سد مخزنی دهستان کهیر کنارک است با نوشتن نامه ای سرگشاده از بی عدالتی ها در این زمینه گلایه کرده اند.

 

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، این کارگران با اشاره به ۸ ماه حقوق معوقه و اعتصاب کارگران و اخراج و تهدید به اخراجی بسیاری از آنها، خواهان رسیدگی “کلیه کسانی که توانایی دفاعی دارند” شده اند.

یک منبع مطلع گفت: “تا کنون کارگران این شرکت بارها دست به اعتصاب زده اند و تعداد زیادی از کارگران اخراج شده اند اما به علت عدم رسانه ای شدن موضوع کمتر رسیدگی صورت گرفته است.”

نامه کارگران این شرکت به شرح ذیل است:

حقوق معوقه ۸ ماهه کارگران شرکت جهان کوثر، پیمانکار سد مخزنی دهستان کهیر از توابع شهرستان کنارک پرداخت نکرده اند و کارگاه هم با اعتصاب کارگران کارد به استخوانش رسیده و تعطیل شده است.
از طرف دیگر رییس کارگاه آقای علی مکارم مدام به کارگران قول می دهد شما کارتان را از سر بگیرید من حقوق های معوقه شما را پرداخت می کنم، متاسفانه این آقا چندین و چند بار هم از این نوع قول ها داده بود، اما هیچکدام از این قولهایش را عملی نکرده است.
ایشان به همراه حسابدار شرکت آقای فرهاد حسینی و چند نفر از افراد مافوق خودش چندین بار کارگران بی بضاعت را تهدید به اخراج کرده اند که چرا برای گرفتن حقوق خودشان تجمع اعتراضی بر پا می کنند و تا حدودی تقریبا تهدیدات شان را عملی کرده اند.
از عیدی، پاداش، اضافه کار و…که حق مسلم کارگران می باشد هم خبری نبوده و نیست.
اگر کارگری از سلف سرویس کارگاه شام و نهار و صبحانه سرو کند و یا اصلا هم سرو نکند، از حقوقش روزانه ۱۱۰۰۰ تومان کسر می کنند. و به نانوایی کارگاه ابلاغ کرده که به کارگران بلوچ برای شام و صبحانه تعداد ۲ قرص نان و برای غیر بلوچها ۵ قرص نان برای شام و صبحانه بدهند.
تامین مالی سد مخزنی کهیر از بانک توسعه اسلامی انجام می پذیرد و اینگونه که معلوم است، این شرکت مرتباً از بانک مذکور بودجه را دریافت می کند. بنا به گفته افراد نزدیک این شخص، این بودجه در استان لرستان برای ساخت سد هزینه میشود و مقداری هم به جیب خودشان.
از کلیه کسانی که توانی برای دفاع دارند درخواست داریم دستان پینه بستهٔ ما را ببینند و چندرغاز حقوق مان را از حلقوم این مسئولان شرکت بیرون بکشند، بلکه مرحمی باشد برای زخم های دستان کارگری مان و قوتی باشد برای قلب های جریحه دار و لقمه نانی برای فرزندانمان.

از طرف جمعی از کارگران زجر دیده و کارد به استخوان رسیده شرکت سد سازی جهان کوثر

کلید واژه ها