فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

پناهجویان معترض راهی سوئد شدند

رادیو امید | 13:17 - 23.08.2017

حرکت اعتراضی پناهجویان از فنلاند تا سوئد؛ گروهی از پناهجویان که به روند رسیدگی به پرونده پناهجویی‌شان در فنلاند معترض هستند، بنا دارند تا خود را به سوئد برسانند.

به گزارش رادیو فارسی سوئد، بر طبق اطلاعاتی که از طریق رسانه‌های فنلاندی و شبکه‌های اجتماعی به دست آمده است، گروهی متشکل از صدها پناهجو که عمدتاً از کشور عراق هستند، می‌خواهند با عبور از مرز هاپاراندا در شمال فنلاند خود را به سوئد برسانند.

به گفته سخنگوی این گروه از پناهجویان، ممکن است تعداد این افراد تا هزار نفر نیز برسد.

پلیس مرزی سوئد و اداره مهاجرت از اکنون برای رسیدگی به این مساله ابراز آمادگی کرده است. لیسا دانلینگ، سخنگوی رسانه‌ای اداره مهاجرت می‌گوید: ما از قصد این پناهجویان آگاهیم و موضوع را از نزدیک بررسی خواهیم کرد. حتی اگر تعداد افرادی که برای درخواست پناهجویی به سوئد می‌آیند زیاد باشد، ما آمادگی رسیدگی به آن ها را خواهیم داشت. به این معنی که به مقدار کافی پرسنل در محل حاضر خواهد بود تا درخواست آنان را دریافت و رسیدگی به پرونده را آغاز کند.

نور داوود، سخنگوی این گروه از پناهجویان می‌گوید: تعداد ما ممکن است بین صد تا هزار نفر باشد. ما ابتدا با پلیس مرزی فنلاند رایزنی خواهیم کرد و سپس اگر ممکن باشد پیاده خود را به ادارات سوئدی می‌رسانیم.

به گفته او، این حرکت در راستای اعتراض به سیاست‌های پناهندگی فنلاند و اخراج اجباری عراقی‌ها صورت می‌گیرد. نور داوود می‌گوید: این پناهجویان امیدوارند تا در سوئد امکان بیشتری برای ماندن وجود داشته باشد.

سخنگوی رسانه‌ای اداره مهاجرت: به احتمال زیاد فردی که در فنلاند درخواست پناهجویی کرده است، به فنلاند بازپس فرستاده خواهد شد.

لیسا دانلینگ سخنگوی رسانه ای اداره مهاجرت معتقد است که هر پرونده ای مستقل از دیگران بررسی می‌شود و در مجموع قانون دوبلین حرف اول را می‌زند و به احتمال زیاد فردی که در فنلاند درخواست پناهجویی کرده است، به فنلاند بازپس فرستاده خواهد شد. او می‌گوید: در مجموع اگر فردی در کشوری درخواست پناهجویی داده باشد، همان کشور موظف به بررسی پرونده او است.

کلید واژه ها