فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

پارلمان آلمان طرح پیوستن اعضای خانواده پناهجویان را تصویب کرد

رادیو امید | 12:20 - 16.06.2018

طرح دولت آلمان برای پیوستن اعضای خانواده پناهجویان در پارلمان این کشور تصویب شد. به این ترتیب ماهانه یک‌هزار تن از اعضای خانواده پناهجویانی که به‌طور موقت اجازه اقامت در آلمان را دارند می‌توانند به آنها بپیوندند.

 

روز جمعه (۱۵ ژوئن / ۲۵ خرداد) ۳۷۰ تن از نمایندگان آلمان به طرح یادشده رای مثبت دادند، ۲۹۰ نماینده با آن مخالفت کردند و سه نفر نیز رای ممتنع دادند.

بر اساس این طرح سالانه ۱۲ هزار تن از اعضای خانواده‌ی پناهجویانی که به دلیل جنگ یا شرایط غیرقابل‌تحمل در کشورشان اجازه‌ی اقامت موقت در آلمان را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به آنها بپیوندند.

دولت آلمان موافقت خود را با این طرح در ماه مه (اردیبهشت) سال جاری اعلام کرده بود.

گزینش این افراد توسط «اداره‌ی امور فدرال» (Bundesverwaltungsamt) صورت می‌گیرد و در این راستا «دلایل انسان‌دوستانه» تعیین‌کننده خواهد بود. دوری درازمدت از همسر، وجود یک فرزند خردسال، وجود خطرات جدی برای فامیل درجه یک در وطن پناهجو و بیماری علاج‌ناپذیر که مستلزم پرستاری درازمدت بیمار است، از جمله این دلایل به‌شمار می‌روند.

«اداره امور فدرال» می‌تواند در شرایط استثنایی یا «سخت»، مانند بیماری شدید پناهجو، از سقف ماهانه یکهزار نفر بگذرد.

احزاب چپ و دموکرات‌های آزاد و سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان با قانون جدید پیوستن اعضای خانواده پناهجویان مخالفند.

دولت آلمان پیش از تصویب این طرح قانونی با سازما‌ن‌های حقوق بشری مشورت کرده و دریافته بود که که شماری از این سازمان‌ها آن را رد می‌کنند.

چند سازمان کلیسایی در بیانیه‌ی مشترکی از لایحه‌ی دولت به عنوان «طرحی غیرانسانی» و غیرقابل‌قبول انتقاد کردند.

کلید واژه ها