فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ویزای استرالیا برای کسانی که در بخشهای مرتبط با تکنولوژی ماهرند

رادیو امید | 15:47 - 24.03.2018

دولت مالکوم ترنبل نخست وزیر استرالیا در نظر دارد تا یک ویزای جدید را با هدف رقابت با دیگر کشورهای جهان برای جذب آنچه دولت از آن با عبارت «افراد ماهر در رشته های کامپیوتری» نامیده، معرفی کند.

به واسطه این ویزای جدید، شرکت های استرالیایی قادر خواهند بود تا در نقش «حامی» یا اسپانسر، مهاجران متخصص را برای کار کردن و آنهم با حقوق های بالاتر از یکصد و هشتاد هزار دلار در سال به استرالیا بیاورند.

دولت استرالیا می گوید با این تصمیم در واقع در نظر دارد به رقابت جهانی برای جذب افراد ماهر در زمینه علوم کامپیوتر و فن آوری های امروزی پاسخ دهد. برنامه موسوم به «طرح استعداد جهانی» یا به زبان دیگر Global Talent Scheme یک برنامه آزمایشی است که قرار است از روز اول جولای برای مدت دوازده ماه در استرالیا به مرحله اجرا گذاشته شود. به موجب این برنامه، بیزنس های ثبت شده استرالیایی با گردش مالی بیش از چهار میلیون دلار خواهند توانست حامی افراد بسیار ماهر و با تجربه شوند و آنها را به استرالیا بیاورند تا با یک ویزای چهار ساله در استرالیا کار کنند.

جنیفر وستاکوت (Jennifer Westacott) مدیر اجرایی شورایی موسوم به «شورای بیزنس استرالیا» یا Business Council of Australia می گوید این برنامه جدید در واقع همانند نوع بهبود یافته یک ویزای دو ساله است که در حال حاضر در شرایطی مشابه برای افراد صادر می شود.

کلید واژه ها