فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وکیل محمد ثلاث: موکلم را تا سر حد مرگ شکنجه کردند تا به علیه خود اعتراف کند

رادیو امید | 09:56 - 16.05.2018

 

رادیو امید :خانم زینب طاهری وکیل محمد ثلاث: موکل مرا تا سر حد مرگ زدند و او‌ را مجبور به اعتراف علیه خود کردند.


به گزارش رادیو امید : خانم زینب طاهری « وکیل مدافع پایه یک دادگستری و مدافع حقوق شهروندانی که ازروی خطا یا بنا به دلایل پشت پرده مورد اتهامهای واهی قرار گرفته و امنیت و آزادی خود و خانواده شان به خطر افتاده شهرت بین المللی یافته و مورد حمایت و تقدیر نمایندگان اتحادیه اروپا قرار گرفته است»، توسط آقای محمد یاور ثلاث و به عنوان وکیل مدافع ایشان برگزیده شد، و آقای ثلاث به وی به منظور طرح درخواست اعاده دادرسی وکالت داد.

زینب طاهری وکیل محمد ثلاث روز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، پس از ملاقات حضوری با موکل خود محمدیاور ثلاث که یک ساعت و نیم به طول انجامید اعلام داشت؛ که با یقین و اعتقاد قلبی به بی‌گناهی موکل خود یک لایحه حقوقی تفصیلی مبنی بر ضرورت اعاده دادرسی آقای ثلاث، تنظیم و به قاضی مربوطه تسلیم کرده است.

وی گفت: در جریان یک نمایش غیر قانونی توام با بی‌اعتنایی کامل نسبت به حق دفاع آقای محمد یاور ثلاث، و جری تشریفات قانونی آیین دادرسی کیفری، حکمی دائر بر سه بار قصاص به اتهام واهی جرم اثبات نشده سه بار قتل عمد در دادگاه بدوی، صادر و این حکم «غیر قانونی و یاداور جریان دادگاه‌های استالینیستی» بدون رسیدگی شکلی و ماهوی در یکی از شعب دیوان‌عالی کشور نیز به تصویب رسیده است.

درحالیکه ما حتی فرصت ملاقات، جمع‌آوری مستندات و نگارش لایحه دفاعی در دیوانعالی کشور نداشتیم و متهم (آقای محمد ثلاث) در بدترین شرایط و سلول انفرادی نگهداری میشد.

آقای محمدیاور ثلاث از لحظه بازداشت در ۳۰ بهمن۱۳۹۶ تحت معالجات سرپایی کمک پرستاران در بخش سوانح یکی از بیمارستانهای تهران قرار گرفته و پس از آن مستقیما به سلول انفرادی در زندان رجایی‌شهر انتقال یافته و تا به امروز همچنان در یک سلول انفرادی تاریک به سر می برد.

آقای ثلاث امروز پرده از شکنجه و ضرب‌وشتم خودش توسط ماموران انتظامی تا سر حد مرگ برداشت، بگونه‌ای که در هنگام دستگیری و بازداشت بر اثر این ضربات ۱۷ نقطه جمجمه وی دچار شکستگی شده و بینایی وی تقریبا از دست رفته است. همچنین شنوایی ایشان نیز دچار آسیب جدی شده و زیر فشار چنین شرایطی مجبور به اعتراف و بعدا نیز بر اثر تهدید و ترس و شرایط انفرادی مجبور به اعتراف شده است.

آقای ثلاث در بخشی از سخنان خود گفت، در لحظاتی که نیروهای امنیتی مشغول ضرب و شتم من بودند گمان کردند که من مرده ام و گفتند تمام کرده به سردخانه اش ببرید، ولی وقتی تکان خوردم، شنیدم که یکی می گفت همین جا کارش را تمام کنیم و بگوییم در درگیریها کشته شده و دوباره شروع به ضرب و شتم کردند، یکی از آنها با پوتین روی سرم ایستاد، خودم هم نمی دانم چگونه زنده مانده ام.

آقای محمد یاور ثلاث از قهرمانان جنگ ۸ ساله تحمیلی بود که در جبهه‌های مختلف برای دفاع از مرزهای میهن و جان و آبرو و ناموس هم میهنانش جانفشانی‌ها کرد و مورد تقدیر مقامات ارشد نظام قرار گرفت و از طرف شخص امام خمینی به دلیل رشادتهایش تقدیر نامه دریافت کرد.

گفتنی است جمع بیشماری از شخصیت‌های بین المللی شناخته شده همانند رئیس جمهور آلمان و نمایندگان سرشناس اتحادیه اروپا خواهان اعاده دادرسی عادلانه آقای محمد یاور ثلاث شده اند.

کلید واژه ها