فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وضعیت وخیم درویش زندانی (ایوب اسدی) و بی توجهی پزشکی به وی

رادیو امید | 14:52 - 08.06.2018

ایوب اسدی ارجنکی، از دراویش گنابادی بازداشت شده در حادثه موسوم به گلستان هفتم که اکنون در واحد ۴ اندرزگاه ویژه زندان تهران نگهداری می‌شود، چندی پیش به دلیل بیماری «ام اس نخاعی» و  «ام اس چشمی» تحت شرایط امنیتی به بیمارستان سینا اعزام شد. علیرغم تجویز پزشک مبنی بر شدت یافتن بیماری و الزام استفاده از دارو، وی کماکان از دریافت داروهای ضروری و خدمات پزشکی لازم محروم مانده است. بر اساس اسناد پزشکی موجود “این بیمار به تازگی، ۵ نوبت پالس کورتون دریافت کرده که تنها موجب ۳۰ سانتیمتر افزایش دید در چشم سمت چپ وی شده است.”

ایوب اسدی ارجنکی، یکی از دراویش گنابادی بازداشت‌ شده در حادثه موسوم به گلستان هفتم، که هم اکنون با اتهامات “اخلال در نظم، تظاهر و قدرت نمایی و تهدید با سلاح گرم و سرد، تمرد و تخریب و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت داخلی کشور” در واحد ۴ اندرزگاه ویژه زندان تهران نگهداری می‌شود.

ایوب اسدی ارجنکی، فرزند عبدالله، ۲۷ ساله، از بیماری “ام اس نخاعی” و “ام اس چشمی” رنج می‌برد و علیرغم نیاز به دارو جهت بهبودی، کماکان از دریافت خدمات پزشکی لازم محروم است.

این زندانی عقیدتی در تاریخ ۷ خرداد ماه به صورت تحت‌الحفظ و تحت شرایط امنیتی به بیمارستان سینا منتقل و بستری شد و نهایتا با وجود وخامت حال در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ از بیمارستان مرخص و مجددا به زندان تهران  منتقل شد.

در گزارش پزشک معالج آقای اسدی که تصویر مجروح آقای اسدی در زمان بازداشت را با خود دارد آمده است: “بیماری RRMS ایوب اسدی از سال ۱۳۸۸ با تاری چشم چپ شروع شد که با پالس بهبودی کامل داشته است. وی که به علت حضور در زندان از ۴ ماه قبل “DND” دریافت نکرده است، از ۹ روز قبل دچار تاری در ناحیه چشم چپ و از ۸ روز پیش نیز دچار کوادری پارتزی شده است. این بیمار در دوره درمان خود، ۵ نوبت پالس کورتون دریافت کرد که موجب ۳۰ سانتیمتر افزایش دید در چشم سمت چپ وی شد.

پیش‌تر منابع خبری نزدیک به دراویش گنابادی  گفته بودند: “ایوب که بیش از سه ماه است در زندان به سر می‌برد هم اکنون قدرت تکلم خود را از دست داده، دچار اختلال شدید بینایی و اندام حرکتی شده و در صورت تداوم بی توجهی باید گفت که خطر جانی او را تهدید می‌کند.”

هر چند پس از بالا گرفتن اعتراض دراویش زندانی، آقای اسدی یک بار در تاریخ ۷ خردادماه به بیمارستان اعزام شد با این حال به دلیل شرایط نامناسب زندان و عدم تحویل  داروهای ضروری به او، وضعیت جسمی این زندانی رو به وخامت گذاشته است.

 

 

کلید واژه ها