فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وضعیت وخیم جسمانی زندانی سیاسی بلوچ در زندان مرکزی اردبیل

رادیو امید | 10:58 - 01.02.2018

محمد صابر ملک رئیسی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی اردبیل از مشکلات پزشکی از جمله مشکلات دستگاه گوارشی بدلیل اعتصاب غذای طولانی مدت رنج می‌برد، علی‌رغم مشکلات پزشکی، مسئولین زندان از رسیدگی پزشکی به این زندانی خودداری می کنند.

پزشک بهداری زندان به آقای ملک رئیسی گفته است “تو را ویزیت نمیکنم، میخواستی اعتصاب غذا نکنی. باید قبل از اعتصاب به عواقب این کار فکر می‌کردی”.

گزارش شده طی روز های گذشته افسر نگهبانی به نام “شهبانی”، بصورت مکرر از اعزام محمد صابر ملک رئیسی به بهداری زندان جلوگیری کرده است.

محمدصابر ملک رئیسی پیش‌تر به دلیل اعتراض به محدودیت ها و اعمال فشار های مسئولین زندان و ضرب و شتم شدنش پس از یک دوره اعتصاب غذای طولانی مدت ۳۹ روزه در زندان حدود ۲۴ کیلو کاهش وزن پیدا کرد.

آقای ملک رئیسی پس از گذشت ۳۹ روز اعتصاب غذا و کم شدن ۲۴ کیلوگرم از وزن قبلی، همزمان با شروع اعتراضات سراسری در ایران با ارسال پیامی و تاکید بر اینکه “در چنین شرایطی اولویت آن است که توجهات گروههای مدنی و رسانه ها بر اعتراضات سراسری در ایران متمرکز بماند” به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این زندانی در زمان این اعتصاب به قرنطینه زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود، فشار بر محمد صابر ملک رئیسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا و تن دادن به پذیرش شرایط زندان در حدی بود که حتی فروشگاه زندان از دادن بطری آب معدنی به این زندانی خودداری کرد و فروختن آن را منوط به اعلام پایان اعتصاب کرده یود.

لازم به یادآوری است این شهروند که در نوجوانی بازداشت و اکنون نهمین سال حبس در تبعید خود را در زندان اردبیل سپری می کند،در روز هشتم دی ماه سال گذشته،به مدت ۱۴ ساعت در هوای سرد اردبیل با دستبند و پابند در حیاط این زندان به میله بسته شده بود.

کلید واژه ها