فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وضعیت ملتهب بازار ارز در ایران به بازداشت و درگیری کشیده شد

رادیو امید | 12:44 - 14.02.2018

 

۲۰۰ نفر از کاسبان بازار ارز بازداشت ۷۵۵ حساب مسدود ۱۶صرافی پلمپ شد.

در حالی که قیمت ارز در بازار حالت صعودی پیدا کرده و رکورد چند ساله قیمت دلار شکسته شد، مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این مسئله به قوه قهرآمیز متوسل و اقدام به بازداشت و مسدود کردن حساب‌های بانکی کاسبان بازار ارز نموده‌اند.

از صبح روز چهارشنبه ۲۵ بهمن نیروهای پلیس و لباس شخصی در تهران و چند شهر بزرگ ایران با حمله به بازارهای ارز و مغازه‌های صرافی تعداد ۲۰۰ نفر از کاسبان بازار ارز در تهران را بازداشت کرده‌اند.

جو التهاب در میدان فردوسی تهران، چهارراه استانبول و سبزه میدان تهران که از مراکز اصلی معاملات ارزی محسوب می‌شود حاکم می‌باشد.

این در حالی است که بنا به گفته مقامات دولتی ایران ۲۰ میلیارد تومان در ۷۵۵ حساب بانکی کسانی که از بانک‌های دولتی دلار دریافت کرده بودند توسط مقامات قضایی مسدود شده است.

به گفته کارشناسان مسائل ارزی در ایران اختلافات سیاسی بین دولت ایران و سپاه پاسداران که کنترل بازار سیاه ارز را در دست دارد سرمنشاء نوسات شدید بازار ارز می‌باشد. دولت روحانی معتقد است که ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری تحت کنترل سپاه پاسداران و اعتراضات سپرده‌گذاران این موسسات پروژه طراحی شده از طرف سپاه پاسداران بوده و برخی گزارش‌ها حاکی است که بانک صادرات و مسکن نیز در مرز ورشستگی قرار گرفته‌اند.

کلید واژه ها