فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وزیر دفاع اسرائیل: اگر تحریم‌های اقتصادی ادامه یابد، رژیم آیت‌الله‌ها رفتنی خواهد بود

رادیو امید | 13:47 - 12.06.2018

 

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اظهار داشت «چیزی از عمر رژیم آیت‌الله‌ها در تهران نمانده است»، و ابراز امیدواری کرد که نسخه‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در هسته‌ای‌زدایی کامل کره، در خصوص ایران نیز پیاده شود.

وزیر دفاع اسرائیل مایل است نمونه‌ی هسته‌ای زدایی کره‌ای ترامپ در خصوص تهران نیز انجام شود؛ این ذهنیت که بهبود اقتصادی در غزه، مانع تروریسم خواهد شد را کوبید و گفت «توهم» است .

به نقل از تایمز اسرائیل، آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل اظهار داشت «چیزی از عمر رژیم آیت‌الله‌ها در تهران نمانده است»، و ابراز امیدواری کرد که نسخه‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در هسته‌ای‌زدایی کامل کره، در خصوص ایران نیز پیاده شود.
وی در مصاحبه‌ای با رادیو ارتش، لیبرمن موضع اسرائیل مبنی بر «مصمم به ممانعت از حضور ایران در سوریه» را تکرار کرد و گفت «برای جلوگیری از این اتفاق هر کار لازم باشد می‌کنیم. خطری که در مرز شمالی موجود است جدی و واقعی است».

لیبرمن، مطالبه‌ی ترامپ مبنی بر تعطیل کامل برنامه‌ی هسته‌ای کره را تقدیر کرد و گفت «امیدوارم نمونه‌ی کره در چشم‌پوشی کامل از برنامه‌ی هسته‌ای خود را بتوان در ایران نیز پیاده کرد».
وی در ادامه گفت که با این حال «ما عکس این را شاهد بوده‌ایم  اعلانی از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای مبنی بر دستور ارتقای برنامه‌ی هسته‌ی در ایران».
وی در خصوص وضعیت داخلی ایران گفت «من آشوب‌های ایران را دنبال می‌کنم و از زمان خمینی تا کنون چنین آشوب‌هایی سابقه نداشته است»، و اشاره‌ی وی به انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ با هماهنگی آیت‌الله خمینی است.
وی در پایان گفت «اگر تحریم‌های اقتصادی ادامه یابد، رژیم آیت‌الله‌ها رفتنی خواهد بود».

کلید واژه ها