فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

وزیر داخلی آلمان: اولین مراکز نگهداری پناهجویان تا پاییز باز می شوند

رادیو امید | 09:53 - 11.04.2018

وزیر داخلی جدید آلمان روز جمعه گفت که تا ماه اکتبر پنج «مرکز پذیرش و ارزیابی کلی پرونده های پناهندگی» موسوم به «انکر سنتر» باز می شوند. پناهجویان از هنگام ورود به آلمان تا مشخص شدن وضعیت شان در این مراکز می مانند.

هورست زیهوفر، وزیرداخلی آلمان در دیدار از «دفتر فدرال برای مهاجرت و آوارگان» در شهر نورنبرگ وعده داد که در برپایی این مراکز با ۱۶ ایالت آلمان از نزدیک کار می کند.

قرار است پناهجویان نهایتا به مدت ۱۸ ماه در این مراکز نگهداری شوند تا تکلیف پرونده آنان مشخص گردد. اگر پرونده آنها رد شد، پناهجویان مستقیما از این مراکز به کشورهایشان دیپورت می شوند.

منتقدان می گویند که نگهداری پناهجویان در چنین مراکزی باعث بروز خشونت می گردد و همچنان آنان را از ادغام در جامعه باز می دارد. این منتقدان همچنان می گویند که روند بررسی دوسیه ها گاهی بیش از ۱۸ ماه به طول می انجامد و این به آن معناست که پناهجویان باید چند سال از زندگی خود را در این کمپ ها بگذرانند.

زیهوفر روز جمعه گفت: «ما با پروژه های سریع و زود ساختی شروع می کنیم که نیاز به تغییرات لوجستیکی ندارند». او جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نکرد.

زیهوفر، رهبر حزب «سوسیال مسیحی» در ایالت بایرن، حزب همکار حزب «دموکرات مسیحی» خانم مرکل است.

زیهوفر وزیر داخله توانسته است از طریق تعیین حد نصاب ۲۲۰ هزار پناهجو طی یک سال و الحاق ماهانه حدود یک هزار از اعضای خانواده های پناهجویان در توافقنامه حکومت ائتلافی جدید، کسب اعتبار کند.

احزاب محافظه کار و سوسیال دموکرات ها نهایتا توانستند ماه گذشته روی ایجاد یک حکومت ائتلافی توافق کنند. در حکومت جدید، هورست زیهوفر به عنوان وزیر داخلی تعیین شد. او پیشنویس قانونی را تهیه کرده است که بر اساس آن از الحاق اعضای خانواده های پناهجویانی که شانس کمتری برای ماندن در آلمان دارند، جلوگیری صورت می گیرد. حزب «سوسیال دموکرات» نگرانی هایش را درباره این طرح ابراز کرده است.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در مقابل گفته است: «ما یقینا با هرگونه طرحی که بخواهد شمار افراد الحاقی را کمتر کند، موافقت نخواهیم کرد».

کلید واژه ها