فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

واکنش قاسمی به پیام نتانیاهو درباره مقابله با بحران آب در ایران

رادیو امید | 11:23 - 11.06.2018

 

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران طی سخنانی در نشست خبری در رابطه با موضع این کشور نسبت به پیام ویدیویی روز گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل مبنی بر پیشنهاد کمک برای حل بحران کم آبی در ایران گفت: هدف از اقدام اسرائیل مشخص است. نمی دانم چقدر باید به صحبت های یک شومن فریبکار توجه کرد.

وی با بیان اینکه اسرائیل بهتر است ابتدا دست از آدم کشی و جنایت بردارد، افزود: نیازی نیست او نگران بحث خشکسالی در ایران باشد. ایران و مردم آن توانایی حل و فصل مسائل‌شان را دارند. گمان می کنم نتانیاهو در پی سفر ناکام به اتحادیه اروپا و شکستی که متحمل شد در واقع نیاز داشت یک اقدام دیگر انجام دهد.

قاسمی همچنین درباره توقف لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم گفت: در دولت دو سال این لایحه بررسی شده بود، تصور می کردیم لایحه به تصویب برسد اما با توجه به مخالفت تعدادی از نمایندگان و اصراری که بر اصلاحات وجود داشت تا دو ماه مسکوت ماند.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران همچنین درباره پیامدهای این موضوع یادآور شد: گمانه زنی های مختلفی وجود دارد اما یک دیپلمات سعی می کند همیشه خوشبین باشد. 

قاسمی در پاسخ به یک سوال مبنی بر اظهارات برخی مقامات روسی درباره حضور ایران در سوریه گفت: مواضع روسیه در قبال سوریه و ایران مشخص است. رایزنی های ما در روند آستانه و دو جانبه ادامه دارد. حضور ما در سوریه به درخواست دولت سوریه و مبارزه با تروریسم است. در دیدارهای دو جانبه آنچه در رسانه ها از قول مقامات روسی مطرح شد این بود که چنین مواضعی تائید نشد.

وی همچنین در خصوص تحولات اخیر کره شمالی و جنوبی گفت:‌ مسائل و مواضع ما درباره شبه جزیره کره مشخص است. درباره رفتار آمریکا نمی توانیم خوشبین باشیم و امیدواریم دولت کره با حساسیت پیگیری کند حوادث چند دهه گذشته این فرضیه را تایید می کند ما از صلح و ثبات در کره حمایت می کنیم اما از نیت امریکا بدبین هستیم.

کلید واژه ها