فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

واکنش احمدی‌نژاد به اظهارات اخیر دادستان دیوان محاسبات ایران

رادیو امید | 15:38 - 31.07.2017

احمدی‌نژاد، رئیس جمهور دو دوره گذشته ایران طی نامه‌ای به اظهارات مقامات قضایی درباره وی واکنش نشان داد.

بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در نامه ای خطاب به مردم این کشور ضمن واکنش به اظهارات فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات این کشور در ارتباط با تخلفات و صدو احکام محکومیت به رئیس دولت نهم و دهم ایران، نوشت: “متاسفانه و در شرایطی که کشور با تهدیدات فراوان خارجی و داخلی مواجه است و مردم تحت شدید ترین فشارهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی قرار دارند ، باندهای قدرت و ثروت با سواستفاده از شرایط به دنبال اجرای سناریویی ناجوانمردانه علیه جمعی از خادمان شما در دولت های نهم و دهم هستند”.

وی رویدادهایی را که اخیرا علیه وی و دستیاران سابقش صورت گرفته است را «سناریوهای چند پرده ای» خوانده و ادامه داد: “پرده اول این سناریو با دستگیری بلاوجه آقای بقایی اجرا شد و پرده دوم در اظهارات غیرقانونی دادستان دیوان محاسبات و اتهامات سراسر کذب ایشان رونمایی شد”.

احمدی نژاد در ادامه نامه اش اظهارات اخیر را «خلاف قانون اساسی» و «مستوجب تعقیب قضایی» دانست و اعلام کرد که به زودی شرح کاملی از اصل ماجرا و توطئه های غیر اخلاقی طراحی شده را با مردم در میان خواهد گذاشت.

فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات در مصاحبه با «روزنامه اعتماد» از پرونده های احمدی نژاد در این دیوان مذکور سخن گفته و اعلام کرد که میزان تخلفات شخص احمدی نژاد 12 میلیارد تومان (حدود 3 میلیون دلار) بوده است.

وی همچنین اظهار داشت که در مورد رئیس جمهور سابق ایران 7 حکم قطعی صادر شده و در حال اجراست.

کلید واژه ها