فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

“هیئت رئیسه مجلس ایران نام فراکسیون «مناطق ترک‌نشین» را به رسمیت نمی‌شناسد”

رادیو امید | 12:13 - 27.08.2017

نماینده مردم تبریز در مجلس ایران با اشاره به حساسیت های موجود به نام فراکسیون «مناطق ترک‌نشین» اعلام کرد که هیئت رئیسه مجلس نام فراکسیون مذکور را به رسمیت نمی‌شناسد.

شهاب الدین بی مقدار، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ایران با اشاره به حساسیت های موجود به نام فراکسیون «مناطق ترک‌نشین» گفت: هیئت رئیسه مجلس نام فراکسیون مذکور را به رسمیت نمی‌شناسد. اخیرا پیگیر این موضوع شده و به ارگان‌های مختلف نامه نوشته‌ام تا در خصوص نام این فراکسیون اظهار نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری “ایسنا”، وی با اشاره به برخی پیشنهادات راجع به تغییر نام فراکسیون مناطق ترک‌نشین به فراکسیون شمال غرب ایران تصریح کرد: این موضوع امکان پذیر نیست. چرا که در سراسر کشور همچون خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان و غیره هم ترک زبان وجود دارد و به همین دلیل نمی‌توانیم این فراکسیون را تنها به شمال غرب کشور محدود کنیم.

بی مقدار همچنین درباره انتخاب وزیر ترک در کابینه دولت اظهار داشت: بنده و سایر نمایندگان پیگیر انتخاب وزرای ترک ‌زبان برای دو وزارت علوم و نیرو هستیم و فردی را هم برای وزارت علوم به دولت پیشنهاد دادیم و مورد قبول هم واقع شد، ولی متأسفانه برخی مشکلات مانع از معرفی فرد مورد نظر به عنوان گزینه‌ تصدی وزارت علوم شد. البته بار دیگر انتخاب وزرای ترک زبان را پیگیری کرده و در این راستا تلاش می‌کنیم.

گفتنی است فراکسیون مناطق ترک‌نشین، یکی از فراکسیون‌های دهمین دوره مجلس ایران است که در تاریخ 9 آبان سال 1395 با حضور 100 نماینده ترک مجلس این کشور تشکیل شده است.

کلید واژه ها