فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

همکاری زندانیان اصلاح‌طلب با منصوبان حکومت در زندان

رادیو امید | 11:20 - 22.01.2018

تعدادی از زندانیان اصلاح‌طلب و امنیتی بند نسوان اوین جهت اعمال فشار بر زندانیان سیاسی با مسئولان زندان همکاری داشته و در راستای اهداف نهادهای امنیتی برای گلرخ ایرایی و آتنا دائمی پرونده‌سازی کرده‌اند.

گلرخ ایرایی و آتنا دائمی طی هفته‌های اخیر از سوی شعبه چهار دادسرای اوین برای رسیدگی به شکایت یکی از زندانیان خارجی بند نسوان احضار شده‌اند؛ این زندانی از سوی زندانیان اصلاح‌طلب بند نسوان، تشویق شده که علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی شکایت و آنان را به «تهدید به مرگ» متهم کند.

مسئولان زندان اوین در روزهای ۲۰ و ۲۴ دی ماه به طور شفاهی به آتنا دائمی و گلرخ ایرایی اعلام داشتند که میبایست در شعبه مذکور حاضر شوند اما این دو فعال حقوق بشر به دلیل عدم دریافت احضاریه کتبی از مراجعه به دادسرا خودداری کردند.

 در روزهای اخیر مدت‌زمان اختصاص‌یافته برای تماس زندانیان سیاسی با خارج از زندان کاهش یافته؛ علی چهارمحالی رئیس زندان اوین اظهار کرده که این اقدام «تنبیهی» به دلیل ارسال گزارش از زندان صورت گرفته و در صورت بروز مجدد چنین موردی تلفن‌ها قطع خواهند شد.

یکی از زندانیان اصلاح طلب پیش‌ازاین اقدام مسئولین، زندانیان سیاسی را تهدید کرده بود «کاری می‌کند که تلفن‌های بند را قطع کنند.»

شایان ذکر است، وضعیت فعلی تلفن در بند نسوان موجب گشته که زندانیان به دلیل محدودیت برای تماس با بستگان خود، در شرایط روحی سختی به سر  برند

 
کلید واژه ها