فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

هشدار «پمپئو» به کسانی که قصد تجارت با ایران را دارند؛ ۱۳ آبان مقررات متفاوت می‌شود

رادیو امید | 11:57 - 17.09.2018

 

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا ضمن خبر از تصمیم به خروج خیلی از کشورها از ایران، هشدار داد که مجموعه قوانین متفاوت درباره تجارت با رژیم جمهوری اسلامی اعلام خواهد شد.

مایک پمپئو یکشنبه شب به وقت واشنگتن (دوشنبه ۲۶ شهریور به وقت تهران) در توئیتی نوشت:‌ در ۱۳ آبان مجموعه‌ای از مقررات متفاوت برای کسانی که قصد فعالیت اقتصادی با رژیم در ایران دارند، وجود خواهد داشت.

اشاره وزیر خارجه آمریکا به ضرب الاجل دور دوم تحریم‌های هسته‌ای ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی بعد از خروج از توافق هسته ای است.

پرزیدنت ترامپ ۱۵ مرداد رسما خروج ایالات متحده را از توافق هسته ای سال ۱۳۹۴ جمهوری اسلامی ایران با کشورهای پنج به علاوه یک موسوم به برجام را اعلام کرده بود.

از ۱۵ مرداد نیز کاخ سفید بخشی از تحریم های هسته ای ایران را که از زمان توافق برجام تعلیق شده بود، باز گرداند. با بازگشت بخش نخست تحریمها، خرید دلار آمریکا توسط دولت ایران، تجارت فلزات گرانبها، مانند طلا، فروش و تحویل فلزات خام یا نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد به ایران، و برخی از داد و ستد های مالی جمهوری اسلامی ایران مشمول تحریم شد.

دولت ترامپ درنظر دارد در دور بعدی تحریم ها که ۴ نوامبر (برابر با ۱۳ آبان)، صادرات نفت و گاز، و داد و ستد مالی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هدف قرار دهد.

کلید واژه ها