فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

هشدار قوه قضاییه به معترضان حجاب اجباری و خانواده های آنان

رادیو امید | 14:01 - 05.02.2018

 غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران در نشست خبری با اهالی رسانه به معترضان به حجاب اجباری هشدار داد “اگر ثابت شود که این افراد دارای «تشکیلاتی» هستند و هدفشان فقط حجاب نیست و فراتر از آن اقدام داشته اند، به تناسب جرم و سازمان یافتگی‌شان برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده و قرار سنگین صادر می‌شود که اگر جرمشان ثابت شود، هم برای آنها و هم برای خانواده هایشان مشکل ایجاد می‌شود.”

به گزارش خبرگزاری “میزان” وابسته به قوه قضاییه ایران، محسنی اژه‌ای خطاب به خانواده معترضان تصریح کرد: خانواده‌ها باید مراقبت کنند که فرزندانشان فریب نخورند و یا با مصرف مواد مخدر دست به چنین اقداماتی نزنند.

وی در ادامه معترضان به حجاب اجباری را به مصرف مواد مخدر صنعتی متهم کرد و گفت: عده دیگر افرادی هستند که متاسفانه با مصرف مواد صنعتی دست به چنین اقداماتی می‌زنند. کسانی هستند که مواد مخدر صنعتی مصرف می‌کنند و دست به اقدامات زشتی مشابه این اقدامات می‌زنند.

گفتنی است مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران به تازگی اعلام کرد 29 نفر از کسانی که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌های خود را برداشته‌اند در پایتخت بازداشت شده‌اند.

لازم به ذکر است در روزهای اخیر زنان در تهران و برخی شهرهای، ایران با بستن روسری خود به چوب و ایستادن در خیابان به حجاب اجباری در این کشور اعتراض کردند. این شیوه اولین بار توسط دختری در خیابان انقلاب تهران در ماه گذشته به کار گرفته شد،که لقب دختر خیابان انقلاب را مردم به وی دادند.

کلید واژه ها