فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

هسته‌ای و موشکی بهانه است؛ نظام ایران را تسلیم و از پیش بازنده می‌خواهند

رادیو امید | 15:59 - 13.07.2018

 

رادیو امید: امروز ۲۲تیر ۹۷ خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران رژیم، با ابراز نگرانی از وضعیت بحرانی نطام،نوشت: هسته‌ای و موشکی بهانه است؛ ایران را تسلیم و از پیش بازنده می‌خواهند!

تسنیم نوشت: اروپا با آمریکا همصداست، جمهوری خواهان و دموکرات‌ها نیز در هر موضوعی با هم اختلاف داشته باشند، در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران هیچ اختلافی با یکدیگر ندارند.

در مهرماه ۸۲ توافق سعدآباد بین ایران و تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) منعقد شد. در تیرماه ۹۴ نیز توافق برجام میان ایران و ۱+۵ امضاء شد.

نکته قابل تأمل اینجاست که نفرات اصلی ایران در هر دو توافق، مشترک بودند.

نکته دیگر اینکه این دو توافق ــ به‌اذعان اعضای تیم مذاکره کننده‌ایرانی ــ به یک نتیجه مشترک ختم شد و آن «دستاورد تقریباً هیچ» برای ایران بود، در حقیقت تاریخ دوباره تکرار شد.

این خبرگزاری سپس در یک پرونده ویژه به بررسی نقاط مشترک این دو توافق خسارت‌بار پرداخته است.

«جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا (دی ماه ۹۵) گفت: «بعد از امضاء برجام در‌باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران در دولت اوباما، نوبت به برنامه موشکی و اقدامات منطقه‌ای ایران می‌رسد که از این به بعد نوبت دولت بعدی آمریکا است»!

تسنیم نوشت: رهبر معظم انقلاب (3 خرداد 95) در دانشگاه افسری امام حسین (ع) فرمودند: «مسئله‌ی هسته‌ای بهانه بود، حتی مسئله‌ی موشک‌ها -این قضیه‌ی موشک‌ها که راه انداخته‌اند، «موشک، موشک» که البته هیچ فایده‌ای هم ندارد و هیچ غلطی هم نمی‌توانند بکنند- بهانه است؛ مسئله‌ی حقوق بشر، مسائل گوناگون دیگر، همه بهانه است.

مسئله، عدم تبعیت است. اگر جمهوری اسلامی حاضر بود تبعیت استکبار را قبول بکند، با موشکش هم می‌ساختند، با انرژی هسته‌ای و انواع و اقسام چیزهایی که در این زمینه وجود دارد می‌ساختند و اسم حقوق بشر را هم اصلاً نمی‌آوردند. جمهوری اسلامی، با تعلیم الهی، حاضر نیست از دشمن مستکبر کافر تبعیت بکند، از جبهه‌ی کفر و استکبار تبعیت بکند؛ این است علت اصلی؛ همه‌ی تلاششان [برای‌] این است».

متاسفانه بخشی از رسانه‌های منتسب به اصلاح طلبان -در نقش یار کمکی دشمن- با ایجاد دوگانه‌های موهوم از جمله «معیشت مردم، توان موشکی» و «سایه جنگ، توان موشکی» تلاش دارد تا با هراس افکنی و گره زدن معیشت مردم به موضوع موشکی، افکار عمومی را نسبت به توان موشکی بدبین کرده و این نقطه قوت را، مسئله‌ای هزینه‌زا و چالش برانگیز جا بزنند. این در حالی است که موارد فوق عینا در موضوع هسته‌ای نیز مطرح شد و در نهایت مشخص شد که دوگانه‌های جعلی همچون «معیشت مردم، توان هسته‌ای» و «سایه جنگ، توان هسته‌ای» هیچ نسبتی با واقعیت ندارد.

اما بهانه جویی‌های غرب در خصوص مولفه‌های قدرت ایران، امری مسبوق به سابقه می‌باشد.

کلید واژه ها