فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نشست تئاتر ایران در استانبول

رادیو امید | 13:17 - 04.04.2018

 

رضا گوران که با دعوت بنیاد فرهنگی مزوپارت به استانبول آمده است در نشستی با عنوان تئاتر در ایران در مجتمع فرهنگی سالت گالاتا و با حضور هنرجویان و علاقه مندان هنرهای نمایشی از ایران و ترکیه سخنرانی کرد.

در این نشست موضوعات روز و طیف های مختلف فعال در تاتر ایران مورد نقد و بررسی قرار گرفت. رضا گوران در پایان سخنرانی خود به سوالات حضار پاسخ داد.

این کارگردان بین المللی تئاتر ایران در گفتگویی پیش از برگزاری نشست مذکور از انجام توافق با بنیاد مزوپارت برای اجرای نمایش مشترک با حضور هنرمندان دو کشور خبر داد و گفت:

“هدف ما از اجرای پروژه مشترک شناخت بیشتر از یکدیگر است. مهاجرت از وجوه مشترک دو کشور است. سعی می کنیم در نمایش خود این موضوع را با مخاطب در میان بگذاریم. امیدواریم این تئاتر برای فستیوال فجر سال آینده آماده شود.

اقبال مخاطبان تئاتر در ایران به نمایش هایی که دارای مضامین نو است. انجام کارهای مشترک را نه با کشورهای قاره های دیگر بلکه باید از همسایگان خود آغاز کنیم”.

ایلکای بیلگیچ مدیر بنیاد مزوپارت نیز در گفتگو یی ضمن اعلام آمادگی نهاد متبوع برای ایجاد پل ارتباطی بین فرهنگ های مختلف، از جمله ایران اظهار داشت:

“علی‌رغم علاقه متقابل، مردم دو کشور ایران و ترکیه برای شناخت همدیگر فرصت و امکان زیادی ندارند. لذا ما در بنیاد مزوپارت به دنبال پر کردن این خلا هستیم.

برنامه های مشترک با هنرمندان ایرانی خواهیم داشت. علاوه بر همکاری با آقای گوران نمایشی با نام سمفونی آه به نویسندگی شیرین اوتن از ترکیه و کارگردانی اشا صدر را درآینده ای نزدیک به روی صحنه خواهیم برد”.

کلید واژه ها