فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نجات 237 مهاجر غیرقانونی دیگر در سواحل لیبی

رادیو امید | 12:57 - 22.06.2018

 

نیروی دریایی وابسته به دولت آشتی ملی لیبی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که گارد ساحلی این کشور طی دو عملیات جداگانه در سواحل شهر قره بولی 237 مهاجر غیرقانونی از جمله 2 کودک و 3 زن را نجات داده است. به این ترتیب شمار مهاجران غیرقانونی که تاکنون در این سواحل نجات یافته اند، به 680 نفر رسید.

نخستین عملیات نیروهای گارد ساحلی لیبی در 20 کیلومتری شمال قره بولی صورت گرفت. این نیروها عملیات دوم را نیز در 36 مایلی شمال این شهر انجام دادند. اکثریت نجات یافتگان تبعه سودان بودند.

نیروی دریایی لیبی پیش تر نیز از نجات 142 مهاجر غیرقانونی و کشف جسد 3 تن دیگر خبر داده بود.

برخی مهاجرانی که تلاش می کنند برای رسیدن به کشورهای اروپایی از بیابان صحرا و دریای مدیترانه عبور کنند، فریب قاچاقچیان انسان را می خورند؛ برخی ها نیز در بیابان یا دریا جان خود را از دست می دهند.

فایز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت آشتی ملی لیبی در ماه نوامبر گذشته اعلام کرد تعداد مهاجرانی که در لیبی قصد عبور غیرقانونی به خارج از کشور را دارند، به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

به گزارش منابع رسمی لیبی و بین المللی، مهاجرانی از 24 کشور جهان در لیبی به سر می برند که 95 درصد آنان را اتباع آفریقایی که می خواهند با عبور از دریای مدیترانه خود را به کشورهای اروپایی برسانند، تشکیل می دهند.

کلید واژه ها