فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نجات ۲۵۰ پناهجو از دریای مدیترانه

رادیو امید | 14:40 - 27.12.2017

 عبور پناهجویان از مسیر دریای مدیترانه به سوی اروپا هم چنان ادامه دارد،در تازه ترین گزارش گارد ساحلی ایتالیا ۲۵۰ مهاجر را از غرق شدن در دریای مدیترانه نجات داد.

بیش از ۲۵۰ پناهجو توسط گارد ساحلی ایتالیا پیش ازغرق شدن در دریای مدیترانه نجات داده شدند. گفته می شود که این افراد در تلاش رسیدن به اروپا بوده اند.
گارد ساحلی ایتالیا گفته است که آنان بیش از ۲۵۰ پناهجو را از آب بیرون کشیده اند. این پناهجویان دوشنبه شب سوار بر یک قایق تفریحی و دو قایق کوچک بوده اند.

لیبیا یکی از مناطق اصلی برای مهاجرین افریقایی به شمار می رود که آنان با استفاده از مسیر آبهای مدیترانه در تلاش رسیدن به اروپا می شوند. پناهجویان در بیشتر موارد شکار قاچاقبران انسان می گردند.این باندهای قاچاقچیان، با استفاده از قایق های غیرمعیاری سرگرم انتقال پناهجویان به سوی اروپا اند.

گارد ساحلی لیبیا که حمایت تکنیکی و مالی اتحادیه اروپا را با خود دارد، با راهگیری مانع قایق های قاچاقچیان انسان در آبهای مدیترانه می شود و قاچاقچیان انسان را به لیبیا بازگشت می دهند.

پیش از این سازمان بین المللی مهاجرت گفته بود که در یازده و نیم ماه گذشته ۳ هزار و ۱۱۵ تن در مسیر راه جان باخته اند که بسیاری آنان در نتیجه غرق شدن در آب به این سرنوشت دچار شده اند. رقم قربانیان در زمان مشابه سال گذشته به ۴ هزار و ۹۶۲ تن رسیده بود.

بر بنیاد گزارش تازه سازمان ملل نسبت به سال گذشته تردد قایق های حامل پناهجویان در آب های مدیترانه در سال جاری کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. این سازمان گفت که در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۷۰ هزار پناهجو با استفاده از قایق ها مسیر اروپا را در پیش گرفته اند.

کلید واژه ها