فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نتایج نظرسنجی رژیم: افراد تحصیلکرده نسبت به سایرین بحران موسسات اعتباری را کمتر تقصیر دولت و مدیران موسسات دانستند!

رادیو امید | 16:10 - 01.09.2018

به گزارش رادیو امید،  اقتصادنیوزدرخصوص شاخص جغرافیایی، یافته‌های نظرسنجی از سپرده‌گذاران چهار موسسه غیرمجاز تحقیقی انجام داده و نشان داده است که،  ساکنان استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی و سه استان ساحلی شمالی یعنی مازندران، گیلان و گلستان سهم بیشتری از صاحبان حساب و سپرده نسبت به جمعیت خود داشته‌اند. اما بیشتر افرادی که دارای سپرده بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومانی بودند ساکن تهران بوده و عموما در مناطق شمالی یک، ۲، ۳ و ۶ زندگی می‌کنند و در اکثر موارد سپرده‌ها را از محل فروش اموال تامین کرده‌اند.

موضوع بعدی که مورد ارزیابی قرار گرفته، اولویت‌بندی مقصران است. در مقابل پرسشی با عنوان «به‌نظر شما چه کسانی در بروز این مشکل مقصر هستند؟» ۷۵ درصد از سپرده‌گذاران، در همان اولویت نخست، دولت، حاکمیت و بانک مرکزی را مقصر اصلی می‌دانند. در رتبه بعدی نیز مدیران موسسات مالی قرار دارند، اما کمتر سپرده‌گذاری بوده که خود را مقصر اصلی این موضوع معرفی کند. نتایج به‌دست آمده در این نظرسنجی نشان می‌دهد که افراد تحصیلکرده نسبت به سایرین، کمتر این تقصیر را متوجه دولت دانسته و به نسبت بیشتری حاکمیت و بانک مرکزی را مقصر می‌دانند. همچنین افراد تحصیلکرده به نسبت کمتری مدیران موسسات و سپرده‌گذاران را به‌عنوان مقصر اصلی معرفی کردند.

بنا به نظرسنجی دروغی رژیم و رسانه های وابسته اش، نتیجه میگیریم که، بیسوادان این غارتها را تقصیر دولت و مدیران موسسات  دانسته اند. واگر مالباخته ای دولت را مقصر این دزدیها بداند جزء بیسوادان است . به حال این مملکت باید گریست که بجای حل این مشکلات در حال تفرقه بین مالباختگان و غارتشدگان است.

کلید واژه ها