فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نتایج نظرسنجی در فرانسه در مورد مهاجران از کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی

رادیو امید | 14:34 - 25.08.2018

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثریت جامعه فرانسه بر این باورند که دولت این کشور باید شرایط را برای اقامت مهاجران کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی فراهم کند.

نتایج این نظرسنجی که توسط انستیتوی نظرسنجی و بازاریابی فرانسه (IFOP) و به سفارش پایگاه اینترنتی آتلانتیکوانجام شده، نشان می‌دهد که حدود ۵۴ درصد از فرانسوی های پاسخ دهنده به سوال‌های این نظرسنجی معتقدند که فرانسه نباید به تنهایی مسئولیت مهاجران سرگردان در دریا را که توسط قایق‌های موسسه‌های خیریه نجات پیدا می‌کنند، برعهده گیرد.

۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی هم بر این باورند که کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه باید با ایفای مسئولیت مشترک در توزیع مهاجران، مانع از وارد آمدن فشار بالای ورود آنها به یونان و ایتالیا شوند.

این نظرسنجی همچنین حساسیت احزاب سیاسی فرانسه نسبت به بحران مهاجران در اروپا را نیز برآورد کرده است. بر این اساس ائتلاف حزب سوسیالیست و حزب «جمهوری به پیش» در یک سو قرار می‌گیرند که در این میان ۷۶ درصد طرفداران حزب سوسیالیست و ۶۷ درصد حامیان حزب جمهوری به پیش نسبت به این بحران حساسیت دارند. در مقابل تنها ۲۸ درصد جمهوری‌خواهان و ۸ درصد اعضاء جبهه ملی نسبت به بحران مهاجرت حساسیت دارند.

به طور دقیق‌تر، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۹ درصد از فرانسوی‌ها با پذیرش کشتی «آکواریوس» که هفته گذشته ۱۱۴ مهاجر سرگردان در دریا را نجات داده بود، مخالفند. این میزان بیش از نتایج نظرسنجی مشابه در ماه ژوئن گذشته است و نشان از افزایش شکاف در میان فرانسوی‌ها نسبت به نحوه مواجهه با پدیده مهاجرت فزاینده به اروپاست.

این نظرسنجی تنها دو ماه پس از آن انجام شده که ایتالیا و مالت از پهلوگیری کشتی «آکواریوس» که حامل بیش از ۶۰۰ پناهجوی سرگردان در دریای مدیترانه بود، سرباز زدند.

کلید واژه ها