فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ناپدید شدن هزاران کودک پناهجو در آلمان

رادیو امید | 11:41 - 06.10.2017

افزایش رقم کودکان ناپدید شده پناهجویان در آلمان سبب نگرانی شبکه حمایت از کودکان در این کشور شده است. این نهاد از پلیس و ادارت مربوط می خواهد که برای مشخص شدن سرنوشت این افراد همه امکانات را بکار برند.

شبکه حمایت از کودکان در آلمان با نشر گزارشی گفته است که ناپدید شدن رقم در حال افزایش اطفال پناهجو در آلمان سبب نگرانی آنان شده است. این سازمان امروز (پنج شنبه) در شهر برلین از پلیس و ادارات مسئول آلمانی خواست که تلاش های جدی خود را به خرج بدهند و با استفاده از منابع مختلف در جویای این افراد باشند. به بیان این نهاد، خطر بزرگ وجود دارد که این کودکان در دست باندهای جنایت کار بیفتند.

بر بنیاد معلومات تازه اداره مبارزه با جرائم جنایی فدرال در آلمان، در سال جاری ۹۶۶ کودک زیر سن ۱۴ سال به عنوان افراد گم شده در این اداره ثبت شده اند. این رقم در همین دوره زمانی در سال گذشته به ۹۱۵ تن رسیده بود که تنها در سه ماه نخست آن سال ۷۸۱ تن ناپدیده بودند. اما در مقابل، رقم ناپدید شدگانی که سن آنان در میان ۱۴ تا ۱۷ سال بوده به گونه دوامدار در حال کاهش می باشد.

آمار مجموعی پناهجویان کودک و نوجوان که در آلمان ناپدید ثبت شده اند به ۴۹۹۴ تن می رسد که این آمار در همین دوره زمانی در سال گذشته ۳۰۰۰ نفر بیشتر از این بود.

این سازمان از سیستم ثبت و درج مرکزی اروپا می خواهد که اداراه پلیس اروپا (یوروپول) پناهجویان بدون همراه را مورد حفاظت قرار بدهد. بخش دیگر تقاضای این نهاد را گماشتن مامورین ویژه تشکیل می دهد که در واقع به مثابه نقطه تماس عمل کرده و فعالیت های کشورها را هماهنگ کنند.

کلید واژه ها