فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

نامه نماینده ی مجلس، در مورد افزایش کودک آزاریها، به لاریجانی

رادیو امید | 12:17 - 10.02.2018

کودک آزاری(از چه کسانی به چه کسانی پناه میبریم!)

 نماینده مردم شبستر معصومه آقاپور علیشاهی در مورد ارسال نامه برخی از نمایندگان زن مجلس به دکتر لاریجانی برای تسریع در روند بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: “در این نامه از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کردیم لایحه حمایت از کودکان با قید فوریت، بررسی و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد”.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کودک آزاری ها در کشور در حال افزایش است، افزود: “در دستگاه قضا قوانینی برای حمایت از کودکان وجود دارد اما به تصویب قوانین کشوری نیز نیاز داریم تا دستگاه قضا بتواند از آنها استناد کند”.

وی با بیان اینکه کودک آزاری‌ها در فضای مجازی نمود بیشتری دارد، گفت: “افزایش کودک آزاری ها شایسته و برازنده جمهوری اسلامی ایران نیست و با قوانین فعلی نمی توان با عوامل کودک آزاری‌ها برخورد کرد بنابراین نیاز است لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هر چه سریع تر بررسی و تصویب شود تا موارد کودک آزاری کاهش یابد”.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: “در برخی موارد خلاء قانونی موجب شده اجرای حکم مرتکبین به کودک آزاری با وقفه انجام و به صورت طولانی مدت به جرائم آنها رسیدگی شود”. 

گفتنی است که، در روزهای اخیر، قاری بیت رهبری (سعید طوسی) با اینکه متهم به تجاوز جنسی به کودکان بوده و شاکیان خصوصی داشت، در این کشور با این قوانین، تبرئه گشت.

لازم به یادآوری است که،سعید طوسی در دفاع از خود بیان داشته بود اگر مرا محکوم کنید 100 نفر را با خود پایین خواهم کشید!

کلید واژه ها