فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

موافقت دولت آلمان با لایحه پیوستن اعضای خانواده به پناهجویان

رادیو امید | 15:51 - 14.05.2018

 

بر اساس این لایحه سالانه ۱۲ هزار تن از اعضای خانواده پناهجویانی که به دلایل غیرسیاسی اجازه اقامت آلمان را گرفته‌اند، به آنها می‌پیوندند. این لایحه به‌زودی در پارلمان به رای گذاشته می‌شود روز چهارشنبه (۹ مه / ۱۹ اردیبهشت) اعضای کابینه آنگلا مرکل موافقت خود را با یک لایحه جدید اعلام کردند. بر اساس این طرح قانونی، ماهانه یکهزار تن از اعضای خانواده پناهجویانی که به علت جنگ یا به دلیل شرایط غیرقابل‌تحمل در کشورشان حق اقامت موقت در آلمان را دریافت کرده‌اند، به آنها ملحق می‌شوند.

گزینش این افراد توسط «اداره امور فدرال» (Bundesverwaltungsamt) صورت می‌گیرد و در این راستا «دلایل انسان‌دوستانه» تعیین‌کنند خواهد بود. دوری درازمدت از همسر، وجود یک فرزند خردسال، وجود خطرات جدی برای فامیل درجه یک در وطن پناهجو و بیماری علاج‌ناپذیر که مستلزم پرستاری درازمدت بیمار است، از جمله این دلایل به‌شمار می‌روند.

«اداره امور فدرال» می‌تواند در شرایط استثنایی یا «سخت»، مانند بیماری شدید پناهجو، از سقف یک هزار نفر بگذرد.رایزنی درازمدت دولت ائتلافی که از اتحاد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با حزب سوسیال دموکرات تشکیل شده، مدت زیادی برای تهیه این لایحه رایزنی و مذاکره کرده بود.

از جمله اقدامات دولت، نظرخواهی از سازما‌ن‌های مدافع حقوق پناهجویان بود. جالب توجه اینکه شمار قابل توجهی از گروه‌ها با این لایحه مخالفت کردند.این طرح قانونی قرار است که پیش از آغاز تعطیلات تابستانی در پارلمان به‌ رای گذاشته شود. از آنجایی که اکثریت نمایندگان پارلمان وابسته به احزاب ائتلافی هستند، تصویب این لایحه حتمی است.

کلید واژه ها