فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ممنوع شدن ازدواج زیر 18 سال در سوئد

رادیو امید | 12:20 - 20.11.2018

قانونگذاران سوئدی هفته آینده یک لایحه در رابطه با ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸ سال را به رای خواهند گذاشت و در صورتی که این لایحه تصویب گردد ازدواج برای شهروندان و ساکنان این کشور در داخل و خارج از سوئد ممنوع اعلام خواهد شد.

 

 

این قانون بازتاب چالش‌برانگیزی به همراه خواهد داشت چرا که با فرهنگ بخش بزرگی از مهاجران مغایرت دارد. از سال ۲۰۱۵ حدود یک میلیون مهاجر وارد اروپا شده‌اند. ازدواج زیر سن ۱۸ سال در فرهنگ بسیاری از این مهاجران وجود دارد؛ اما در عین حال با فرهنگ سوئد و برخی از کشورهای اروپایی متفاوت است.
می تلبرگ از انجمن حقوقی زنان جوان (TRIS) در سوئد گفت: «ما باید اجازه دهیم که کودکانمان کودکی کنند، تفاوتی ندارد که آنها از کشور سوئد باشند یا یک کشور دیگر.»
ازدواج کوکان بخصوص دختران زیر ۱۸ سال سبب می‌شود که آنها نتوانند به تحصیل خود ادامه دهند، در فقر زندگی کنند و قربانی خشونت خانگی شوند.
اکثر کشورهای اروپایی هنوز در شرایط خاصی مانند رضایت والدین یا تصویب یک مقام قضایی یا دولتی اجازه ازدواج افراد زیر سن قانونی را صادر می‌کنند. وضعیت مشابهی در ایالات متحده اروپا نیز وجود دارد؛ ایالت دلاویر تنها ایالتی است که امسال ازدواج برای افراد زیر ۱۸ سال را بدون استثنا ممنوع کرده است.

کلید واژه ها