فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

معلم زندانی محبوس در اوین، برنده جایزه بین المللی همبستگی اتحادیه ملی مدیران مدارس و زنان آموزگار بریتانیا

رادیو امید | 13:00 - 02.04.2018

اسماعیل عبدی زندانی محبوس در زندان اوین و عضو هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران، برنده جایزه بین‌المللی همبستگی اتحادیه ملی مدیران مدارس و زنان آموزگار بریتانیا در سال ۲۰۱۸ شد.

اتحادیه ملی مدیران مدارس و زنان آموزگار بریتانیا (NASUWT) ضمن ارسال پیام تبریک به آقای عبدی اعلام کرد “هدف از اهدای جایزه‌ی همبستگی بین‌المللی NASUWT، ارج نهادن به شجاعت و تعهد افراد و سازمان‌هایی در سراسر جهان است که در راه تحقق حقوق بشر و حقوق سندیکایی می‌کوشند، طرفدار آموزش برابر برای همه هستند و از جایگاه و موقعیت معلمان دفاع می‌کنند. جایزه‌ی همبستگی بین‌المللی NASUWT از افرادی تجلیل میکند که ارزش‌های مشترک و همگانی اتحادیه‌های صنفی، یعنی همبستگی، برابری، و دموکراسی را پاسداری می‌کنند”.

لازم به یادآوری است که، مأموران امنیتی جمهوری اسلامی، اسماعیل عبدی(دارای سه فرزند) معلم ریاضی مدرسه‌های اسلام‌شهر و عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران را در پی فعالیت‌های صنفی‌اش برای بهبود جایگاه و وضعیت معیشتی معلمان، ۱۹ آبان ۱۳۹۵ در خانه‌اش بازداشت کرده اند. او به اتهاماتی مانند «اقدام علیه امنیت ملی» به ۶ سال زندان محکوم شده و در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی‌ست.

کلید واژه ها