فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

معاون دادستان کل ایران عضویت در توئیتر را تخلف اعلام کرد

رادیو امید | 09:42 - 15.08.2017

معاون قضایی دادستان کل ایران اعلام کرد عضویت در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده تخلف است و توئیتر در اجرای دستور قضایی فیلتر شده و تخلف از دستور قضایی پذیرفته نیست.

عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل ایران در جمع خبرنگاران در خصوص عضویت در شبکه‌های اجتماعی فیلتر شده اعلام کرد: “عضویت در این شبکه‌های فیلتر شده تخلف است. چرا که وقتی انجام امری در اجرای قوانین و مقررات یا دستور قضایی ممنوع شد، عدم رعایت مقررات هم نوعی تخلف محسوب می‌شود”.

به گزارش وب سایت “عصر ایران”، وی افزود: توئیتر در اجرای دستور قضایی فیلتر شده و تخلف از دستور قضایی پذیرفته نیست.

خرم آبادی تصریح کرد: اگر عضویت مسئولان وزارت ارتباطات در توئیتر صحت داشته باشد این عضویت از سه جهت اشکال دارد.

وی ادامه داد: اشکال اول این است که وزارت ارتباطات مجری دستورات قضایی مربوط به فیلتر است و مجری نباید مردم را فیلتر کند و خود را مستثنی بداند. اشکال دوم این است که وزارت ارتباطات متولی ایجاد شبکه ملی اطلاعات است و متولی شبکه ملی نباید سردمدار عضویت در شبکه‌های بیگانه ممنوعه باشد و اشکال سوم این است که اگر این عضویت صحت داشته باشد عملاً نوعی تبلیغ شبکه‌های اینترنتی ممنوعه توسط متولیان شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود و نقض غرض است.

شایان ذکر است که پیش از این، محمود واعظی، وزیر ارتباطات ایران از خرم آبادی به دلیل اظهاراتی پیرامون شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام انتقاد کرده و گفته بود “ایشان تخصص این مسایل را ندارند اما همواره مصاحبه کرده و اعلام نظر می‌کنند و نظرشان بسته شدن همه چیز است.”

گفتنی است شبکه های اجتماعی توئیتر و فیسبوک در ایران فیلتر بوده و این در حالی است که بیشتر مسئولان ارشد این کشور در این شبکه ها عضو هستند.

کلید واژه ها