فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

مخالفت مسئولان قوه قضائیه رژیم برای مرخصی زندانیان عقیدتی بیمار

رادیو امید | 14:04 - 27.03.2018

خانواده و وکلای سه زندانی سیاسی به نام‌های واحد خلوصی، علیرضا گلیپور و محمدصابر ملک رییسی در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفتند که علیرغم وضعیت وخیم جسمانی آنها مقامات با اجازه مرخصی نوروزی‌شان مخالفت کرده‌اند. این زندانیان هر کدام در زندان‌های مختلف ایران به سر می‌برند.

واحد خلوصی، علیرضا گلیپور و محمدصابر ملک رییسی، زندانیان سیاسی و امنیتی بیمار در زندان‌های رجایی شهر، اوین و اردبیل هستند که تاکنون از مرخصی استعلاجی محروم بوده‌اند و به گفته خانواده ها و وکلایشان، ضابط با بازجویان‌شان با مرخصی درمانی آنها مخالفت می کنند.

لازم به یادآوری است که، واحد خلوصی، دانشجوی محروم از تحصیل بهایی است که از ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ در زندان رجایی شهر به سر می‌برد. مادر این شهروند بهایی در مصاحبه با کمپین گفت: «هم واحد و هم ما تقاضای مرخصی استعلاجی کردیم اما موافقت نکردند. گفتند ضابط او که سپاه است موافقت نمی‌کند.

علیرضا گلیپور، متولد ۱۳۶۵، ساکن تهران و دانشجوی مخابرات و کارمند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۹۱ از سوی ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.به گفته وکیل‌اش چهارشنبه نهم اسفند ماه ۱۳۹۶ در زندان دچار تشنج شده و سکته قلبی رد کرده است. آزیتا قره‌بیگلو، وکیل علیرضا گلیپور در مصاحبه با کمپین گفت: «وضعیت آقای گلیپور هر روز بدتر از دیروز است با مرخصی‌اش هنوز موافقت نشده است.

محمدصابر ملک رئیسی، زندانی بلوچ و اهل سنت که از سال ۱۳۸۸ و زمانی که تنها ۱۵ سال داشت بدون مرخصی در زندان اردبیل به سر می‌برد. گل بی‌بی ملک‌رییسی، مادر محمدصابر ملک رئیسی در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفت: «وضعیت جسمانی بچه من بحرانی است، یک چشمش ماههاست که نمی بیند اما حتی برای مرخصی هم می‌گویند باید برادرش خود را معرفی کند که به او مرخصی استعلاجی بدهیم. بچه‌ام را زندانی کردند و گفتند برادرش بیاید خودش را معرفی کند او را آزادش می‌کنیم. ۱۷ سال زندان دادند و حالا برای مرخصی هم باز می‌گویند برادرش بیاید.»

کلید واژه ها