فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

محمد مهدی زاهدی: با تصویب لایحه (CFT) «باید قاسم سلیمانی را به دشمن تحویل دهیم».

رادیو امید | 10:20 - 08.10.2018

محمد مهدی زاهدی از نمایندگان مخالف لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) گفت که با تصویب این لایحه در مجلس «باید قاسم سلیمانی را به دشمن تحویل دهیم».

 

 

 

یکشنبه 15 مهر ماه، مجلس ایران لایحه  پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را تصویب کرد. بسیاری از اصولگرایان مخالف این لایحه بودند و آن را مانعی در برابر کمک‌های ایران به گروه‌هایی همچون حزب‌الله لبنان می‌دانستند.

اما توصیب این لایحه و لوایحی دیگر از جمله «مبارزه با پولشویی» و «مبارزه با جرایم سازمان یافته فرا ملی»، شرط اتحادیه اروپا برای خارج کردن ایران از فهرست سیاه کارگروه اقدام مالی FATF بود.

لازم به ذکر است که، قرار گرفتن کشوری در فهرست سیاه این کارگروه به معنی آن است که سرمایه‌گذاری در این کشور، پر ریسک است. اما با توجه به این‌که ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) خارج شده، اروپا خروج ایران از فهرست سیاه FATF را پیش شرطی برای تلاش برای ادامه تجارت با این کشور عنوان کرده بود.

همچنین قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران است و نام او در فهرست سیاه سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا و برخی دیگر از کشورها قرار دارد.

کلید واژه ها