فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

مایک پمپئو: برایان هوک را در راس کار گروه اعمال تحریمها علیه ایران قرار داد

رادیو امید | 12:48 - 17.08.2018

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌‌ شنبه 25 مرداد ماه اعلام کرد برایان هوک، یکی از مشاوران ارشد خود را به عنوان فرستاده ويژه در رأس کارگروهی قرار داده است تا هماهنگی‌ لازم را برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران انجام دهد.

اقدام آمریکا در راستای تلاش‌‌های واشنگتن با همپیمانان بین المللی‌اش برای تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران صورت می‌گیرد.

اتخاذ چنین گام‌هایی از سوی آمریکا به منظور پایان دادن به برنامه هسته‌ای و متوقف کردن حمایت‌های تهران از گروه‌های  تروریستی در خاورمیانه است.برایان هوک پیش از این نیز تلاش‎های وزارت خارجه آمریکا برای قانع کردن همپیمانان این کشور در اروپا و آسیا برای متوقف کردن واردات نفت ایران تا نوامبر آینده را هدایت کرده بود.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت، کارگروه ویژه ایران مسئولیت هدایت، بررسی و هماهنگی کلیه ابعاد فعالیت‎های متعلق به ایران است که روند آن در وزارت خارجه انجام شده و گزارش‌های مربوط به آن به طور مستقیم به او ارجاع خواهد شد.

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که تحریم های اعمال شده خود علیه ایران را بر نخواهد داشت جز در صورتی که ایران با انجام مذاکرات برای رسیدن به توافقی محکم، موافقت کند.ترامپ پیش از این برای دیدار با رییس جمهوری ایران اعلام آمادگی کرده بود اما طهران در پاسخ به او اعلام کرد که مذاکرات جز با بازگشت ایالات متحده آمریکا به توافق هسته برجام امکانپذیر نخواهد بود.

اما رهبر رژیم ایران، در جمع مسئولان رژیم از ممنوعیت مذاکرات با آمریکا خبر داد.

کلید واژه ها