فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

قیمت دلار 4700 تومان شد

رادیو امید | 12:45 - 03.02.2018

به رغم هشدارهای رئیس بانک مرکزی و دولت که اعلام کرده بودند قیمت دلار حبابی شده است و مردم نباید دلار بخرند، زیرا قیمت آن به زودی با اُفت شدیدی روبرو خواهد شد، قیمت دلار در هفته گذشته دوباره به مسیر صعودی برگشت. قیمت دلار در آخرین روز هفته از مرز ۴,۶۰۰ تومان عبور کرد و با ادامه مسیر افزایشی به ۴,۶۴۷ تومان رسید. بررسی و مقایسه قیمت دلار در ابتدای هفته با قیمت آخرین روز هفته نشان می دهد که دلار حدود ١۳۰ تومان افزایش یافته است. 

گرانی جدید دلار در بازار ارز در حالی ادامه دارد که پیش‌تر رئیس کل بانک مرکزی در چند روز مختلف تأکید کرده بود که دلار بزودی و طی روزهای آینده ارزان می‌شود.
در روزهای اخیر رئیس کل بانک مرکزی گفته بود: تا حدود زیادی کاهش نرخ ارز در بازار ادامه خواهد یافت، البته این کاهش در حد رقم و اعدادی خواهد بود که حبابی در آن وجود نداشته باشد. البته برای کاهش نرخ ارز در بازار نمی‌توان رقم خاصی را اعلام کرد.
ولی‌الله سیف، درباره میزان حباب نرخ ارز با توجه به روند کاهشی که در بازار آغاز شده است گفته بود: بازار ارز در حال طی کردن شرایط خاص خود است و طبیعی است که بانک مرکزی طبیعتاً بر این روند نظارت دارد؛ البته به‌نظر می‌رسد که یک التهاب در یکی تا دو ماه گذشته در این بازار رخ داد که اکنون، در حال تعدیل شدن است.

این درحالی است که رئیس جمهوری نیز در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم تأکید کرده بود که مشکلی از بابت دلار وجود ندارد و مردم خیالشان راحت باشد.

کلید واژه ها