فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

قاچاق انسان در کرمان بیش از 9 کشته و زخمی بر جای گذاشت

رادیو امید | 12:40 - 27.08.2017

رسانه های ایران گزارش دادند که عصر روز شنبه ۴ شهریور/ سنبله  یک خودروی پژو ۴۰۵ حامل  اتباع غیرمجاز در حوالی روستای قدمگاه فهرج واژگون شده و دراین حادثه ۴ تن کشته و ۵ نفر مصدوم شده اند.

قابل ذکر است، بیشتر افرادی که از مرز های شرقی ایران بخصوص از مرز استان سیستان و بلوچستان به صورت قاچاق وارد ایران می شوند ،مهاجران افغان هستند،رسانه ها و مسئولین نیروی انتظامی ایران بدون اشاره به ملیت افراد از انها به نام های اتباع غیر مجاز،اتباع خارجی و اتباع بیگانه نام می برند.

به گزارش تسنیم : مهران سعیدی فرمانده پلیس راه ریگان-ایرانشهر عصر گفته است عصر امروز در اثر واژگونی یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محور روستایی زیدآباد – رحمت‌آباد حوالی روستای قدمگاه شهرستان فهرج ۴ نفر از اتباع غیرمجاز جان باختند.

وی افزود: ۵ نفر دیگر در این حادثه مصدوم شده که توسط اورژانس به مراکز درمانی بم انتقال پیدا کردند.

اخیرا مهاجرت شهروندان افغان به کشورهای ایران و پاکستان افزایش یافته و کشور را ترک میکنند،قاچاقچیان انسان آنها را از راه های سخت و پر خطر به سمت ایران انتقال می دهند، مسیری که بسیاری از مهاجران جان شان را ازدست می دهند،یا مصدوم و بیمار و گرفتار می شوند.

نظیری حادثه ای که در فوق یاد شد ،چند روز قبل هم شماری از مهاجران در مسیر  خاش به ایرنشهر بر اثر واژگونی خودرو کشته وزخمی شدند.

کلید واژه ها