فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

فرا بیش از سه هزار دختر از خانه های خود در نیمه نخست سال جاری

رادیو امید | 11:51 - 11.01.2018

 حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران اعلام کرد که در نیمه نخست سال جاری، آمار فرار دختران افزایش یافته به طوری که در این زمان بالغ بر 3 هزار دختر از منزل فرار کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران ایران، وی با اشاره به آمار تماس‌های برقرار شده در خصوص آسیب‌های اجتماعی، افزود: بخشی از این آسیب‌ها به فرار دختران از منزل برمی‌گردد به طوری که در سال 1395، 5 هزار و 38 مورد در این زمینه به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شده بود.

اسدبیگی در ادامه به آمار دختران فراری در 6 ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: طی زمان اشاره شده از طریق مرکز مداخله در بحران 644 مورد، خط 123 ، یک هزار و727 مورد، خدمات سیار 515 مورد و در نهایت از طریق مرکز مداخله در بحران نیز 144 پذیرش شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 مرکز برای نگهداری دخترانی که به شهر تهران فرار می‌کنند، پیش بینی شده است، گفت: این افراد حداکثر 3 هفته در مراکز اشاره شده نگهداری می‌شوند و در نهایت و در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، فرد به خانواده بازگردانده می‌شود و در غیر این صورت موضوع از طریق قضایی پیگیری می‌شود.

کلید واژه ها