فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

فدراسیون کشتی: احتمال تعلیق ورزش ما از المپیک وجود دارد

رادیو امید | 11:03 - 02.07.2018

 

حمید بنی‌تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران درباره تاکید مقامات تهران بر ادامه عدم مبارزه ورزشکاران این کشور با حریفان اسرائیلی گفت: با توجه به حساسیت های بالای اتحادیه جهانی کشتی و به دنبال پیگیری این قضیه از سوی کمیته بین المللی المپیک، دیگر رو‌ های گذشته مانند از پیش باختن، گواهی پزشکی و یا سر وزن نرسیدن اثرات منفی مضاعف خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری حکومتی “ایسنا” وی این سخنان را در آستانه مسابقات جدادههانی کشتی نوجوانان در کرواسی اظهار داشت و افزود:

«این امر محرومیت کشتی‌گیر و فدراسیون را دوچندان می کند. احتمالا با توجه به ورود ویژه‌ کمیته بین‌المللی المپیک موجب محرومیت کل ورزش ما از المپیک نیز می شود.

در جلسه هیأت رئیسه فدراسیون کشتی، اعضا بر تبعیت از سیاست های نظام و مبارزه نکردن با حریفان رژیم اشغالگر قدس تأکید کردند.

بر همین اساس در رقابت های جهانی پیش رو از جمله نوجوانان جهان در کرواسی در برابر رقبای رژیم اشغالگر قدس به این شکل عمل خواهیم کرد.»

گفتنی پیش از این نیز بسیاری از مسئولین ورزشی ایران مانند رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران نسبت به عواقب منفی امتناع ورزشکاران این کشور از مبارزه با نمایندگان اسرائیل هشدار داده اند.

کلید واژه ها