فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

فاش شدن خیانت فاجعه‌بار سپاه پاسداران به نیروی هوایی ایران با حمایت شخص خامنه‌ای

رادیو امید | 10:13 - 28.08.2018

 

به گزارش رادیو امید ، اخیرا در صحبتهای حشمت الله فلاحت پیشه خاصه خرجیهای سپاه پاسداران در عراق رو شده است. حتما خاطرتان هست روز ۲۰ مرداد سال جاری فائق الشیخ علی، نماینده مجلس عراق و رهبر «حزب مردمی اصلاح» در حساب توییت شخصی خود نوشت: رژیم ایران برای مبارزه با آمریکا القاعده را وارد عراق کرد و بایستی غرامت کشته شدگان عراقی به دست القاعده را پراخت کنید.

https://t.me/radioomidtr

«به نام خانواده قربانیان ترور از شما و دولت شما می‌خواهم ‍۱۱ میلیارد دلار آمریکا، به عنوان غرامت کشته شدن یک میلیون عراقی از زمانی که القاعده را به بهانه جنگ با آمریکا از سال ۲۰۰۳ وارد کشور ما کردید، بپردازید.»

اما حالا بشنوید از سپاه پاسداران که از خرجهایی که برای عراق کرده به ایران بریفینگ میگوید:

– با پایان جنگ ۸‌ ساله ایران و عراق و محکومیت عراق به تجاوز به خاک ایران این کشور ملزم به پرداخت غرامت به ایران گردید.

حشمت‌الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به میزان خسارت و غرامت جنگی که باید دولت عراق به ایران پرداخت کند اشاره کرد و گفت: ایران به‌طور مستقیم ۱۱۰۰ میلیارد دلار باید از کشور عراق غرامت و خسارت جنگ دریافت کند.

پرداخت غرامت جنگی به ایران در حالی بود که در جریان جنگ خلیج‌فارس و حمله عراق به کویت هنگامی‌که جنگنده‌های عراقی با جنگنده‌های آمریکایی روبرو می‌شدند و نمی‌توانستند از دست آن‌ها فرار کنند و با بیشتر شدن انهدام هواپیماها و جنگنده‌های عراقی و برتری هوایی آمریکا و تلفات هوایی عراق بر روی زمین فرماندهان عراق و صدام تصمیم گرفتند برای در امان نگه‌داشتن هواپیماهای خودشان آن‌ها را به‌طرف دشمن قدیمی خودشان یعنی ایران بفرستند.

این هواپیماها در مجموع عبارت بودند از:

– میگ ۲۳ شوروی جنگنده بمب‌افکن ۱۲ فروند

– میگ ۲۵ شوروی جنگنده رهگیر ۷ فروند

– میگ ۲۹ شوروی جنگنده برتری هوایی ۴ فروند

– میراژ اف ۱ فرانسه جنگنده چند منظوره ۲۴ فروند

– سوخو ۲۰ شوروی جنگنده بمب‌افکن ۴ فروند

– سوخو ۲۲ شوروی جنگنده بمب‌افکن ۴۰ فروند

– سوخو ۲۴ شوروی جنگنده ضربتی ۲۴ فروند

– سوخو ۲۵ شوروی جنگنده پشتیبانی نزدیک ۷ فروند

– ایلیوشین ۷۶ شوروی حمل‌ونقل سنگین استراتژیک ۱۵ فروند

– ۷ فروند سوخو ۲۵ اِس در اختیار نیروی هوایی ارتش بود. بعدها در دولت هاشمی رفسنجانی از روسیه و گرجستان نیز ۶ فروند سوخو-۲۵ تی و سوخو-۲۵ یوبی‌کا خریداری شد که در سال ۱۳۷۰ به ایران تحویل شد. در سال ۱۳۷۹ تمامی هواپیماهای سوخو به ارتش و سپاه منتقل شدند و در خدمت نیروی هوافضای سپاه قرار گرفت.

«شمس‌الدین فرزادی‌پور» فرمانده عملیات هوایی فرمانده عملیات هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران اکنون برای اولین‌بار گفته است: محاصره بغداد و رسیدن تروریست‌ها به اماکن مذهبی شیعه که خط قرمز جمهوری اسلامی ایران بود، سبب شد ایران تمامی هواپیماهای سوخوی ۲۵ خود را به عراق واگذار کند.

وی با اشاره به حضور داعش در عراق و سرعتی که آن‌ها در تصرف شهرهای عراق داشتند گفت: دولت عراق از ایران برای مقابله با این تروریست‌ها درخواست کمک کرد و محاصره بغداد و رسیدن تروریست‌ها به اماکن مذهبی شیعه که خط قرمز جمهوری اسلامی ایران بود، سبب شد ایران هواپیماهای سوخوی ۲۵ خود را به عراق واگذار کند، بخشی مربوط به خود عراقی‌ها بود که سال ۱۳۷۰ عراقی‌ها به دلیل آسیب ندیدن در جنگ آمریکا به ایران واگذار کرده بودند و بخشی هم بعداً از روسیه خریداری‌ شده بود.

وی فاش ساخت: هواپیماهای عراقی بازآماد شده بود و تعدادی هم از روسیه خریداری شد.

تقریباً مدت ۱۳ سال از این هواپیماها در بخش‌های مختلف، در رزمایش‌ها و آموزش‌ها و شکل‌دهی ساختار رزمی‌مان استفاده کردیم تا اینکه سال ۹۳ این هواپیماها به کشور عراق واگذار شد…. عراق آن زمان خلبان آماده نداشت و خلبان‌های ارتش عراق هم بیش از ۲۰ سال بود که اصلاً پرواز نداشتند.

لذا در یک دوره آموزشی ۱۰ روزه آن‌ها را آماده پرواز کردیم و به‌سرعت خود این خلبان‌ها با سوخوی ۲۵ پرواز کردند. بنای ما این نبود که خلبانان خودمان در عراق عملیات کنند.

دو روز پس از انتقال به عراق خلبان‌های عراقی کار عملیات هوایی را عراقی در حومه بغداد شروع کردند و عملیات رزمی به پشتوانه نیروهای زمینی و حشدالشعبی صورت گرفت.

وی در پایان گفت: تا امروز بحث مستشاری ما برای نیروی هوایی عراق در این حوزه ادامه دارد.

کلید واژه ها