فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

غرق شدن 1800 پناهجوی آفریقایی در دریای مدیترانه در طی سال جاری

رادیو امید | 09:41 - 08.10.2018

طبق آمار سازمان ملل ۱۹ درصد از پناهجویان هرگز به مقصد خود نمی‌رسند. کارشناسان، دولت ایتالیا را هم در مرگ این پناهجویان مقصر می‌دانند.

 

 

 

انتقال غیر‌قانونی پناهجویان آفریقایی از لیبی به ایتالیا، از مسیر مدیترانه به گفته نهادهای امدادرسان هیچ‌وقت تا این حد پرخطر نبوده است. حدود ۱۸۰۰ پناهجوی آفریقایی امسال در مسیر مدیترانه غرق شده‌اند. سازمان امدادرسان “دیده‌بان دریا” که مقر آن در برلین است اعلام کرده که از هر پنج مهاجر آفریقایی یک نفر در مسیر دریای مدیترانه غرق می‌شود.

به گفته این نهاد امدادرسان شمار کسانی که در مسیر مدیترانه غرق شدند هرگز تا این حد زیاد نبوده است. دیده‌بان دریا این آمار را بر اساس داده‌های موسسه ایتالیایی “مطالعات سیاست‌های بین‌المللی” ارائه کرده است.

این موسسه تحقیقاتی ایتالیایی آمار خود را از داده‌های سازمان ملل متحد و همچنین اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده گرفته و اعلام کرده است که ۱۹ درصد از پناهجویان در مسیر مدیترانه غرق می‌شوند.

در ماه‌های قبل میزان مرگ و میر بین ۰/۱ تا حداکثر ۸ درصد بوده است. موسسه مطالعاتی ایتالیایی تعداد پناهجویانی که در مسیر مدیترانه غرق و یا مفقود شدند را با افرادی که در لیبی به صورت غیرقانونی سوار قایق‌ها شدند مقایسه کرده است.

“سازمان مهاجرت بین‌المللی” هم اعلام کرده است که امسال ۱۷۷۷ نفر که قصد داشتند به صورت غیرقانونی به اروپا مهاجرت کنند در مسیر مدیترانه غرق شده‌اند. اکثر این افراد بر اثر واژگونی قایق‌های ناامنی که بیش از ظرفیتشتان پناهجو حمل می‌کرده‌اند، جان باخته‌اند.

این تعداد یکسال پیش ۲۷۴۹ نفر بوده است. در آن زمان تعداد مهاجرت‌های غیرقانونی از مسیر مدیترانه بیشتر بوده است.

برگرفته از دویچه وله

کلید واژه ها