فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

طرح توزیع مواد مخدر دولتی در ایران تصویب شد

رادیو امید | 09:56 - 07.08.2017

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ایران از تصویب طرح توزیع مواد مخدر دولتی در این کمیسیون خبر داد.

محمد کاظمی، نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران به خبرگزاری “ایلنا” گفت: طرح توزیع مواد مخدر دولتی در این کمیسیون تصویب شده است و بر اساس آیین‌نامه آن که در دست بررسی است، قابل اجرا خواهد بود.

وی افزود: آیین‌نامه اجرایی این تبصره با پیشنهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر و تایید رئیس قوه قضائیه حداکثر ظرف شش ماه تهیه و قابل اجرا خواهد بود.

کاظمی تاکید کرد: دولت موظف است به منظور کاهش مصرف مواد مخدر و درمان معتادان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از استعمال مواد مخدر از طریق شناسایی معتادان و تامین نیاز آنها به نفع صحیح رابطه مصرف‌کنندگان مواد مخدر و قاچاقچیان را پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون قطع کند.

وی در واکنش به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر رد شدن توزیع مواد مخدر دولتی در مجلس تاکید کرد: زمانی که قانونی در مجلس تصویب می‌شود، همه نهادها باید با همکاری هم آن را اجرا کنند.

گفتنی است پیش از این، در پی انتشار خبر توزیع مواد مخدر دولتی به معتادان در ایران، سعید صفاتیان، رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد مجمع تشخیص مصلحت نظام هدف از این کار را قطع ارتباط معتادان و قاچاقچیان و تک مصرفی شدن معتادان در ایران دانست.

شایان ذکر است توزیع مواد مخدر دولتی میان معتادان نخستین بار نیست که مطرح و اجرایی می‌شود. نخستین بار پیش از انقلاب سال 1979 در ایران، این طرح اجرایی شد و کوپن تریاک در میان مصرف کنندگان مواد مخدر قرار می‌گرفت.

براساس آمار رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر 2 میلیون و 800 هزار نفر در ایران مصرف کننده مواد مخدر هستند.

کلید واژه ها