فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

طراحی فرار تروریستهای ایرانی محکوم شده جمهوری اسلامی از کنیا

رادیو امید | 10:39 - 05.07.2018

رسانه‌های کنیا گزارش دادند که گروهی از تروریستهای ایرانی به این کشور نفوذ کرده اند. این نفوذ برای فراری دادن دو تروریست دستگیر و محکوم شده در سال ۲۰۱۲ با حکم ۱۵سال حبس بوده است.

 

آنها نوشتند: به نیروهای امنیتی کنیا دستور آماده‌باش کامل داده شده است، این دو که به همراه خود مواد انفجاری داشتند در سال ۲۰۱۲ در نایروبی دستگیر و به ۱۵سال حبس محکوم شده بودند.

نیروهای امنیتی به شنودی از اتباع ایرانی دست پیدا کرده‌اند که حاکی از تلاش برای فراری دادن احمد محمد و سید موسوی، تروریستهای ایرانی تحت حمایت نیروی قدس در کنیا دارد.

این دو تروریست علیه دادگاه کنیا، به‌خاطر ۱۵سال محکومیت برای طراحی حملات تروریستی در این کشور درخواست استیناف داده بودند.

آنها به دادگاه گفته بودند که بیگناه‌ هستند و مدعی بودند که به‌عنوان توریست و به‌دنبال فرصتهای تجاری به این کشور سفر کرده‌اند.

بنا‌به گزارش روزنامه استار، اطلاعاتی که در اختیار مقامات کنیا گذاشته شده می‌گوید این عوامل مظنون به عضویت در نیروی قدس می‌باشند….

لازم به یادآوری است که، دستگاه قضاییه کنیا ۱۱آذر ۹۵ تروریستهای ایرانی را به اتهام حمل مواد منفجره محاکمه کرد. آسوشیتدپرس گزارش داد: «دو ایرانی در کنیا متهم به تروریسم شدند. این دو روز پنجشنبه در یک دادگاه کنیا متهم به جمع‌آوری اطلاعات برای تسهیل در یک اقدام تروریستی شدند.

نصرالله ابراهیم و عبدالحسین قلی صفایی روز سه‌شنبه در یک خودرو دیپلماتیک رژیم ایران در نایروبی دستگیر شدند. این خودرو متعلق به سفارت رژیم ایران در کنیا بود. آنها مشغول فیلم‌برداری از یک سوژه عملیاتی بودند.

به گزارش آسوشیتدپرس دادستان گفت: “این دو نفر از ملاقات دو ایرانی زندانی شده با جرایم تروریستی بازمی‌گشتند”.

احمد ابوالفتحی و منصور موسوی دو تن از عوامل هستند که سه سال پیش از آن در کنیا به جرم انبارکردن مواد منفجره به ۱۵سال حبس محکوم شده‌اند.

مقامهای کنیایی دو تن دیگر از تروریستهای ایرانی را که قصد داشتند با گذرنامه جعلی اسراییلی وارد این کشور شوند، در سال ۲۰۱۳ باز داشت کرده بودند.

همچنین سال ۲۰۱۴ نیز پلیس کنیا خبر از کشف یک شبکه جاسوسی مرتبط با ایران داد.

در سال ۲۰۱۵ دو کنیایی اعتراف کردند که با دستگاههای امنیتی ایران برای طراحی حمله علیه اهداف غربی همکاری می‌کرده‌اند.

به‌گفته رئیس پلیس کنیا این دو اعتراف کرده‌اند که جاسوس سپاه قدس بوده‌اند.

کلید واژه ها