فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

شکایت زنان علیه اسلام شناس سوئیسی به اتهام تجاوز جنسی

رادیو امید | 10:04 - 16.04.2018

طارق رمضان از ۳۱ ژانویه و پس از علنی‌شدن دو شکایت نخست در بازداشت موقت به سر می‌برد. یک دادگاه فرانسوی دستور به بازداشت او تا زمان تکمیل روند تحقیقات داده است. طارق رمضان نوه حسن البنا، بنیانگذار جنبش اخوان المسلمین مصر و شهروند سوئیس است.

یک زن سوئیسی علیه طارق رمضان، اسلام‌شناس مشهور سوئیسی و استاد مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد بریتانیا به اتهام «تجاوز جنسی» شکایت کرد. او چهارمین شاکی پرونده اتهام‌های تجاوز جنسی علیه این پژوهشگر دینی است.

نام شاکی جدید طارق رمضان، آشکار نشده اما او به اسلام گرویده و مدعی است که رمضان در اکتبر ۲۰۰۸ در ژنو او را آزار جنسی داده است.

شاکی در زمان این حادثه ۴۰ ساله بوده. طارق رمضان اکنون ۵۵ سال دارد.

وکیل این زن سوئیسی جمعه‌شب ۱۳ آوریل / ۲۴ فروردین به شبکه تی‌اس‌آر تلویزیون سوئیس گفت که «در این مرحله از رویه قضایی تنها می‌توانم بگویم که شکایتی کیفری ارائه کرده‌ایم. این شکایت مدارکی ارائه می‌دهد که شاید بتوان آن را تجاوز جنسی دانست.»

او از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

ماه گذشته نیز یک زن فرانسوی ۴۵ ساله سومین شکایت تجاوز علیه رمضان را مطرح کرد.

طارق رمضان از ۳۱ ژانویه و پس از علنی‌شدن دو شکایت نخست در بازداشت موقت به سر می‌برد. یک دادگاه فرانسوی دستور به بازداشت او تا زمان تکمیل روند تحقیقات داده است.

دو زن طارق رمضان ۵۵ ساله را به تجاوز جنسی در هتل‌هایی در لیون و پاریس، به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ و پس از کنفرانس‌هایی که در آنها سخنرانی داشته، متهم کرده اند.

زنان پس از به راه افتادن جنبش MeToo به افشاگری علیه مردانی دست زده‌اند که با در اختیارداشتن جایگاه قدرت به آزار و اذیت جنسی آنها پرداخته اند.

 

اتهامات علیه طارق رمضان در دادگاه اثبات نشده و او خود آنها را تکذیب کرده است. حامیان او در فرانسه نیز پیش از این تجمع‌هایی اعتراضی برپا کرده بودند و او را بیگناه می‌دانستند.

کلید واژه ها